Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Zbigniew Bartuś

60 tys. zł miesięcznie dla menedżera. Firmy w Polsce biją się o fachowców

60 tys. zł miesięcznie dla menedżera. Firmy w Polsce biją się o fachowców Fot. archiwum
Zbigniew Bartuś

Wynagrodzenia. Wysokiej klasy polskim specjalistom i menedżerom coraz mniej opłaca się wyjeżdżać na Zachód. To Kraków i Warszawa przyciągają dziś najlepsze kadry z przeżywającego problemy południa Europy: Portugalii, Hiszpanii i Włoch

Doradca podatkowy - 18 tys. zł, kierownik budowy obwodnicy miasta - 20 tys. zł, bankowy doradca dużych firm - 22 tys. zł, kierownik ds. wynagrodzeń i benefitów - 30 tys. zł, starszy prawnik - 35 tys. zł, szef zabezpieczenia sieci informatycznej - 35 tys. zł, dyrektor operacyjny w dużej firmie produkcyjnej, dyrektor ds. eksportu - 40 tys. zł, główny menedżer w zarządzaniu nieruchomościami - aż 60 tys. zł.

PRZECZYTAJ KOMENTARZ ZBIGNIEWA BARTUSIA: Fachowcy na wagę złota (i benefitów). Ich zarobki w Polsce poszybowały, bo jest ich mało i firmy się o nich biją

Takie stawki proponowane są ostatnio w Polsce najbardziej poszukiwanym specjalistom i wysokiej klasy menedżerom - wynika z najnowszego raportu płacowego Hays Poland, znanej i cenionej firmy doradztwa personalnego. Zarobki kluczowych fachowców wzrosły w minionym roku o kilkanaście, a nawet ponad 20 proc., czyli dwu-trzykrotnie powyżej średniej dla całej gospodarki (7 proc.).

W dalszej części tekstu:

 • Czy pracodawcy planują zwiększyć zatrudnienie?
 • Które miejsce zajmuje Kraków w prestiżowym rankingu "Dwudziestu supermiast najlepszych dla biznesu"?
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Zbigniew Bartuś

Wolność jest w nas

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Zbigniew Rusek

To jest granda! A naukowiec pracuje nieraz za symboliczne wynagrodzenie a i tak łatwo może stracić i tą - skromnie płatną - pracę i potem mieć duże trudności ponownym znalezieniu zatrudnienia (w pewnych specjalnościach). Może by tak w korpo pracowano za minimalną płacę?

Zbigniew Rusek

Wywalić te korporacje, ten biznes z Krakowa i przenieść do mniejszych miast. Kraków nie może bez przerwy ściągać ludności z innych miast Polski czy obcokrajowców, gdyż już od dawna tonie w korkach komunikacyjnych i dusi się, a z pracy biurowej nikt nie ma pożytku. Wywalić te korporacje z Krakowa, w pierwszej kolejności Capgemini. Powinny być fabryki a nie biurowce. Zburzyć te biurowce. Miasto przez ten las biurowców stało się trudne do życia. Powinno być co najmniej o 100 tys. ludności mniej w Krakowie (obszar miasta też mógłby być mniejszy - zwłaszcza na wschodzie) oraz przynajmniej o 200 tys. niej indywidualnych samochodów. Za dojeżdżanie samochodem osobistym do pracy, polegającej na siedzeniu za biurkiem - zwolnienie z pracy!!!

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.