Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

75 lat? To całkiem niezły wiek na to, ażeby zabłysnąć

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Matusik
Włodzimierz Zapart

75 lat? To całkiem niezły wiek na to, ażeby zabłysnąć

Włodzimierz Zapart

Po osiągnięciu pewnego wieku coraz trudniej funkcjonować. Nie tylko dlatego, że zdrowie i siły już nie dopisują i przenoszenie gór, tak naturalne dla młodych ludzi, staje się coraz trudniejsze. W pewnym wieku nawet znalezienie interesującego filmu w 100 całodobowych programach telewizyjnych może być problemem.

Show-biznes nastawiony jest na zaspokajanie potrzeb młodych entuzjastów, więc proponowana oferta bardzo często razi starsze osoby swoim infantylizmem czy pustą krzykliwością. To nie jest kraj dla starych ludzi - ta fraza, będąca tytułem amerykańskiego filmu braci Cohen sprzed paru lat jest syntezą odpowiednią nie tylko dla Ameryki.

I tu chciałbym zwrócić uwagę na pewien szczegół z naszego podwórka. W poniedziałek na stanowisko dyrektora radiowej Jedynki powołany został Michał Mońko. Jest to oczywiście dziennikarz wybitny i utytułowany, ale to przecież nic dziwnego w tej sytuacji. Bardzo interesujący jest natomiast jego PESEL. Nowy dyrektor Jedynki urodził się bowiem w roku 1943, ma 75 lat.

Złośliwi komentatorzy powiedzą oczywiście, że to w sam raz, biorąc pod uwagę przeciętny wiek słuchacza Jedynki, dorzucą coś o krótkiej PiS-owskiej ławce rezerwowych i o żenadzie - i może nawet będą mieli rację. Ja jednak chciałbym podkreślić ten PESEL, który często ciąży, jak wyrok. A tymczasem da się tak pokombinować, postarać się, żeby dla człowieka, nawet dla takiego z fatalnym peselem, jedyną rozrywką nie było czekanie na listonosza, a właściwie na przelew z ZUS-u.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Włodzimierz Zapart

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.