Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Bartosz Kownacki: - Potrafię się śmiać ze skeczy o widelcu

Czytaj dalej
Fot. archiwum "Gazety Pomorskiej"
Adam Willma

Bartosz Kownacki: - Potrafię się śmiać ze skeczy o widelcu

Adam Willma

- Nie lubię fanatyzmu w żadnej formie - zarzeka się minister Bartosz Kownacki. - Nawet w muzyce. Chociaż wolę poezję śpiewaną, czasem słucham disco polo.

Siedziba Ministerstwa Obrony Narodowej przy Alei Niepodległości w Warszawie przypomina monstrualny kopiec termitów. Długie korytarze, mijający się w biegu panowie w mundurach i panie w szpilkach.

Bez przewodnika nie da się trafić do ukrytego w tyle budynku gabinetu sekretarza stanu.

- Przyznam, że sam jeszcze nie wszystko ogarnąłem - przyznaje wiceminister. - To jest tak potężna instytucja, że aby poznać wszystkie jej zakamarki potrzeba sporo czasu. I zespół dobrych współpracowników.

- „Ucho prezesa” oglądałem w  w internecie. Tak mnie wciągnęło, że od razu kilka odcinków. Szkoda, że nie wszystkie  udało mi się obejrzeć, bo uważam, że to niezły serial - fajnie ukazuje ludzkie charaktery i chyba ociepla wizerunek prezesa, który ogarnia skomplikowanie całej sytuacji. Owszem, niektórzy politycy mogli poczuć się dotknięci, ale inni mają do tego dystans. Minister Macierewicz ma na przykład krokodyla na biurku.

Pośród ekipy młodych asystenów Kownacki ma przydomek „Wódz”. I bynajmniej nie ma w tym cienia ironii. Młodzi są zapatrzeni w spektakularną karierę szefa.  

- Nie czuję się wodzem. Nawet nie wiem, czy mam takie zdolności. Może to wynika z tego, że jestem zasadniczy i konkretny. Gdy coś razem robimy, nie znoszę sprzeciwu. Dyskusja - owszem, ale tłumaczenie o braku czasu lub niemożności nie są dla mnie argumentem. Jeśli jest problem, oczekuję rozwiązania, a nie utyskiwania.

Nie jest jednak tajemnicą, że Bydgoszcz zna słabo. - Co bym zrobił, gdybym musiał pilnie dojechać pod jakiś adres na Kapuściskach? Zapewne poprosiłbym swojego asystenta. Nie będę udawał swojaka. Uważam, że posłem jestem przede wszystkim dla Rzeczpospolitej.

Pozostało jeszcze 96% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Adam Willma

Żyjący w coraz mniej oczywistym świecie ze stałym uczuciem deja vu. Nałogowy słuchacz ludzkich historii i muzyki sprzed trzech stuleci.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.