Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Basia pokonała swoje demony. I nagrała płytę

Czytaj dalej
Paweł Gzyl

Basia pokonała swoje demony. I nagrała płytę

Paweł Gzyl

Już nie jest tą samą, przestraszoną i niepewną siebie dziewczyną. Basia Wrońska dojrzała i nagrała płytę.

Jesteś obecna na muzycznej scenie ponad dekadę, a dopiero teraz nagrałaś pierwszą solową płytę. Skąd ten impuls?

To przyszło z wiekiem. Zawsze chciałam nagrać płytę. Było to jednak w sferze marzeń. Myślałam, że kiedyś będę miała na tyle odwagi. Jednak mój wewnętrzny kompas zawodził. Realizowałam się jednak w zespole Pustki oraz w duecie Ballady i Romanse, więc to nie było tak, że siedziałam w ciemnym pokoju i płakałam.

Czekałaś aż dojrzejesz do stworzenia własnych piosenek?

Można tak powiedzieć. Chociaż ja nie jestem osobą przewidującą i planującą. Sporo rzeczy robię intuicyjnie. Ewidentnie jednak rozwój muzyczny, jakiego doświadczałam w Pustkach i Balladach, przybliżał mnie do tego momentu. Kiedy dziś ktoś mi mówi, że mogłam nagrać tę płytę 10 lat temu, to ja odpowiadam mu, że nie, ponieważ nie miałam wtedy tylu doświadczeń. Potrzebowałam nie tylko czasu, ale i dojrzałości - osobistej, nie tylko zawodowej. Musiałam się uporać ze swoim wewnętrznym krytykiem, który podkopywał moją pewność siebie. Do nagrania płyty nie skłoniło mnie przerośnięte ego, tylko coś przeciwnego - pokonanie braku wiary w swoje możliwości.

Nagrywając solową płytę, bierzesz całą odpowiedzialność za nią na siebie. Nie masz już ani siostry, ani zespołu przy boku. Jak się z tym czujesz?

Jestem pogodzona z rzeczywistością; zdaję sobie sprawę z własnych ograniczeń i mam większą akceptację siebie. Jestem gotowa, zarówno na docenienie tej płyty, jak i jej krytykę. Spełnianie czyichś oczekiwań w ogóle nie wchodziło w grę. Są pewne rzeczy, których nie przeskoczę. Jeśli komuś się ta muzyka nie spodoba, ma pełne prawo, aby to głośno powiedzieć. Zarówno Pustki, jak również Ballady i Romanse, zawsze miały same pochlebne recenzje. Dlatego konfrontacja z mediami w pewnym momencie przestała cokolwiek wnosić w moje życie. Postanowiłam się w ogóle na tym nie skupiać. Bo ani mnie to nie inspirowało, ani nie podcinało skrzydeł.

Niby dziennikarze zagłaskali Was na śmierć, ale przyznajesz, że miałaś problemy z własnym wewnętrznym krytykiem.

Jestem żywym przykładem na to, że kiedy się nie przepracuje czegoś samemu na własnym poletku, to niezależnie od tego, kto co nam powie, nie ma to kompletnie wpływu na nasze życie. Dopiero gdy samemu pokonamy własne demony i dodamy sobie odwagi, nabieramy pewności siebie. Wtedy pochlebne czy niepochlebne recenzje nie mają żadnego znaczenia, bo gdzie indziej jest środek ciężkości naszej samooceny. Minione lata poświęciłam na pracę nad sobą. A płyta jest tylko konsekwencją tego, że zaakceptowałam siebie, zrozumiałam, co jest dla mnie najważniejsze i poustawiałam sobie życiowe priorytety.

Ta walka z demonami odbywała się samotnie czy pomógł Ci terapeuta?

Z dalszej części tekstu dowiesz się:

 • czy Basia korzystała z pomocy terapeuty
 • jak na płyte zareagowała rodzina Basi
 • jak wpłynęło na artystkę założenie rodziny
Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.