Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Boks: Amerykański sen Michała Chudeckiego przerwany przez kontuzję barku

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz/Dziennik Polski/Polskapresse
Michał Kopiński

Boks: Amerykański sen Michała Chudeckiego przerwany przez kontuzję barku

Michał Kopiński

Michał Chudecki wrócił do Polski. Pięściarz, który sparował z Floydem Mayweatherem Jr., ma stoczyć walkę wiosną.

Całkowicie zniknąłeś z oczu kibicom pięściarstwa. Trzy lata temu dałeś rewelacyjną walkę z Felixem Lorą, później przyszła bolesna porażka z Michałem Syrowatką, zaliczyłeś sparingi z genialnym Floydem Mayweatherem, dwie walki w USA i... cisza. Zobaczymy jeszcze Michała Chudeckiego w zawodowym ringu?
Zdecydowanie tak. Chcę walczyć dalej, wrócić do boksu. Ważę teraz 72 kg, nie miałbym większych problemów ze zrobieniem swoich 63,5 kg, zdrowo się odżywiam, nie piję alkoholu, jestem w formie. Z pewnością wejdę jeszcze do ringu.

W marcu miną dwa lata od Twojej ostatniej walki. Co się z Tobą działo przez ten czas?
Walkę z Kevinem Wattsem w USA przegrałem na własne życzenie. Wyszedłem do ringu z kontuzją barku, której nabawiłem się miesiąc przed walką, podczas ostatniego sparingu z Zabem Judah (sześciokrotnym mistrzem świata zawodowców - dop. red.). Powinien odwołać tę walkę... Nie zrobiłem tego. Trochę tę kontuzję zaleczyłem i sam się oszukiwałem, że będzie dobrze. Kevin Watts miał wtedy rekord 10-0, ale wiedziałem, że mogę go pokonać. Zresztą do 5. rundy wygrywałem. Przegrałem przez techniczny nokaut, bo nie odpowiadałem na ciosy przeciwnika. W Kalifornii są takie przepisy, nie mam do nikogo pretensji.

Nie ma to wiele wspólnego z profesjonalnie prowadzoną karierą. Jeżeli pięściarz odnosi poważną kontuzję na miesiąc przed ważną walką, to walkę się odwołuje. Musiałeś postawić w USA wszystko na jedną kartę?
Po walce miałem mieć operację, byłem też o krok od dobrego kontraktu... Wcześniej pokazałem się z dobrej strony w walce z innym niepokonanym wówczas Amerykaninem, Louisem Cruzem. Pojedynek z Wattsem pokazywała w Stanach ogólnokrajowa telewizja, po wygranej miało być już naprawdę dobrze... Przegrałem. Tak bywa z amerykańskim snem. Zostały mi wspomnienia ze sparingów z najlepszymi pięściarzami świata: Floydem Mayweatherem Jr., Zabem Judah, Dannym Garcią, Jorge Linaresem.

W dalszej części rozmowy przeczytasz m.in o:

 • Treningach i sparingach z Floydem Mayweather Jr.
 • Dalszych planach Michała Chudeckiego.
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Michał Kopiński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.