Aleksander Knitter

Chojniczanie świetnie grają w baśkę

Do Brus przyjechało 139 zawodników z całego Pomorza, którzy grali w karty w kaszubską baśkę. Prym wiedli goście. Fot. UM Brusy Do Brus przyjechało 139 zawodników z całego Pomorza, którzy grali w karty w kaszubską baśkę. Prym wiedli goście.

139 zawodników ściągnął do Brus turniej w kaszubską baśkę „Zabory Cup”, który odbywa się w ramach rankingu Masters Kaszebe.

Brusy po raz drugi gościły zawodników pasjonujących się karcianą grą kaszubska baśka. W Centrum Kultury i Biblioteki spotkało się aż 139 zawodników. Jak informują organizatorzy, zawodnicy rozegrali cztery rundy po 40 rozdań. Najlepszych zawodników klasyfikowano w trzech kategoriach: drużynowej, par i indywidualnej. Wszyscy zawodnicy walczyli nie tylko o wygraną, ale i kolejne punkty do rankingu Masters Kaszëbë.

Wśród najlepszych zawodników znaleźli się chojniczanie. Ekipa Torotrans Chojnice w składzie Józef Cysewski, Tadeusz Karnowski, Ryszard Neńca i Franciszek Żynda zajęła drugie miejsce w klasyfikacji zespołowej. Wygrali goście bruskiego turnieju Kaszebe Baszka II Nowa Karczma. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Gdańska Marwoje.

Indywidualnie zwyciężył Alfred Kosecki (Kaszëbë Baszka II Nowa Karczma), przed Hubertem Poerlingem (Karo Starzyno) i Januszem Piełowskim (Kaszëbë Baszka II Nowa Karczma).

Najlepszym zawodnikiem z regionu był Tadeusz Karnowski z Chojnic.

Wśród kobiet drugie miejsce zajęła reprezentantka powiatu chojnickiego - Halina Tandecka z Samych Swoich Konarzyny. Wygrała Lidia Żywicka z Baszty Bytów II.

W parach prym wiedli goście ze Starzyna, Nowej Karczmy i Gdańska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.