Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Artur Drożdżak

Cios marnotrawnego syna

Oskarżony Jarosław P. w sali rozpraw krakowskiego sądu Fot. Magda Balicka Oskarżony Jarosław P. w sali rozpraw krakowskiego sądu
Artur Drożdżak

Jarosław P. spod Chrzanowa ciosem nożem zabił swojego ojca. Mówi, że działał w samoobronie. Sąd Okręgowy w Krakowie skazał go na 10 lat więzienia. Oskarżony w apelacji chce uniewinnienia.

Szymon kręcił się po okolicy w kwietniowe popołudnie i wtedy zauważył, że coś złego się dzieje u znajomych. Podszedł do domu Jana P. i stanął jak wryty, gdy zobaczył, że gospodarz w kałuży krwi leży na schodach przed budynkiem.

Nagle pojawił się syn rannego, Jarosław. Poprosił przechodnia, by sprawdził, czy jego ojciec żyje. Szymon dotknął szyi 63-latka. - Nie wyczuwam pulsu - stwierdził. Jarosław nerwowo chodził po posesji, krzyczał coś i też podszedł do leżącego. Klepał po policzkach, ale to były tylko pozory akcji ratunkowej.

Po chwili pojawiła się policja i dopiero mundurowi podjęli reanimację. Jarosław przyznał się, że to on ugodził ojca, bo ten znęcał się nad nim i innymi członkami rodziny.

Po tym wyznaniu 30-latek został skuty kajdankami i dalszy przebieg wydarzeń, czyli interwencję lekarzy oglądał z wnętrza radiowozu. Medycy stwierdzili śmierć Jana P.

Rodzinne relacje

Dom w Luszowicach pod Chrzanowem zajmowała wielopokoleniowa rodzina. Cztery pokoje, kuchnia, łazienka. Póki żyła, wszystko w garści trzymała krzepka 96-letnia gospodyni. Po jej śmierci w 2011 r. domem zajął się syn Jan P. z żoną Krystyną. Jeden z ich synów założył rodzinę i wyfrunął z gniazda. Drugi, Jarosław, został z rodzicami i partnerką Anną B. - doczekali się dwójki dzieci. Starszy syn Błażej cierpiał na zanik mięśni, wymagał stałej opieki. Młodsza Marysia była zdrowa.

Czytaj więcej i dowiedz się co było przyczyną agresji oskarżonego i jakie okoliczności doprowadziły do tragedii.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Artur Drożdżak

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.