Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Czy terminy zakończenia budowy autostrady A1 są aktualne?

Czytaj dalej
Janusz Strzelczyk

Czy terminy zakończenia budowy autostrady A1 są aktualne?

Janusz Strzelczyk

Wydawało się, że autostrada A1, po latach zawirowań, kolejnych terminów (miała być w całości gotowa na Euro 2012), za dwa lata w końcu będzie gotowa. Dla naszego regionu szczególnie ważny jest odcinek z Pyrzowic do Częstochowy. W kwietniu 2019 roku ma być w pełni przejezdny. Takie są plany Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, które oficjalnie nie zostały zweryfikowane.

Tymczasem mamy alarmujące sygnały, że i ten termin może nie zostać dotrzymany. Nasz informator twierdzi, że kontraktowy termin oddania do użytku odcinka A1, od węzła Rząsawa do węzła Blachownia, 12 kwietnia 2019 roku staje się coraz mniej realny. Dlaczego? Problem w tym, zdaniem naszego informatora, że dwie firmy praktycznie zniknęły z placu budowy. Dwie pracują dalej. Tak ma się dziać na zapleczu budowy wiaduktów, które są szybko wznoszone. O informacje w tej sprawie zwróciliśmy się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Plan był ambitny. Gotową autostradą Gorzyczek do Gdańska pojedziemy w 2019 roku. Takie zapewnienia zrodziły się rok temu w październiku, kiedy Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, podpisywał na terenowej konferencji prasowej, program realizacji ostatniego odcinka autostrady A1 od Częstochowy do Tuszyna. Powiało wtedy optymizmem. Ale obecnie, zamiast optymizmu są obawy, co do zachowania terminu.

Odcinek zarasta trawą. Brak czasu na informacje

W tym roku pojawiły się komplikacje. Przed tygodniem, zwróciliśmy się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z pytaniem, dotyczącym postępu prac na odcinku autostrady A1 w okolicach Częstochowy. Za budowę odcinka F jest tam odpowiedzialna firma Salini, a kontraktowy termin zakończenia prac to 12.04.2019.

Dalej piszemy:

 • dlaczego termin oddania może być zagrożony,
 • jak się zmieniają kolejne terminy przetargów,
 • jaki jest zapis w warunkach zamówienia.
Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Janusz Strzelczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.