Karolina Kucharuk

Da Vinci Hotel / Restauracja z widokiem na Zamek królewski w Chęcinach

Da Vinci Hotel / Restauracja z widokiem na Zamek królewski w Chęcinach
Karolina Kucharuk

Zespół pałacowo-parkowy Da Vinci znajduje się zaledwie kilkanaście kilometrów od Kielc. Niemalże w polach wyłania się piękny kompleks rekreacyjno - wypoczynkowy – mało znane, urocze miejsce z duszą, które potrafi zaskoczyć każdego. Centralne miejsce stanowi Dwór Starostów Chęcińskich z przepięknym widokiem na zamek królewski w Chęcinach. Stefan Bidziński ufundował Dwór, w którym obecnie znajduje się muzeum oraz Restauracja Da Vinci. Po dworze oprowadza kustosz w stroju starosty. Główne wejście do dworu prowadzi od strony Bramy Stefana Sobieskiego przez barokowy ogród, jedyny tego typu ogród w województwie. Z okien dworu widoczne są pozostałości fosy – obecnie stawy wypełnione rybami z uroczą łódką z niebieskim baldachimem.

Podzamcze to miejsce wyjątkowe, gdzie przeszłość łączy się z teraźniejszością. Niby na uboczu, a nie do końca. Droga krajowa nr 7 już nas omija – a zatem nie każdy do nas zjedzie, ale Ci co zawitają nie pożałują.

Kompleks Da Vinci został odrestaurowany zaledwie kilka lat temu – większość naszych gości pamięta ruiny, po których dziś nie ma już śladu. W naszych progach można zatrzymać się na nocleg w przytulnym hotelu ***, zjeść smaczne i estetycznie podane dania kuchni polskiej z delikatnym akcentem kuchni śródziemnomorskiej, a to z uwagi na fakt, że Centrum Nauki, Hotel oraz Restauracja noszą nazwę Da Vinci.

Szefowie kuchni w restauracji to dosłownie wirtuozi smaku z bardzo dużym zmysłem estetycznym. Przygotowują dania najwyższej jakości z naturalnych składników i produktów głównie od lokalnych dostawców.

Baza noclegowa znajduje się w zabytkowym spichlerzu – pokoje są bardzo przytulne. Hotel Da Vinci *** może pomieścić do 50 osób. Między hotelem a Centrum Nauki znajduje się urocza fontanna. Z hotelu ale i z restauracji rozpościera się przepiękny widok na zamek królewski w Chęcinach, który nocą jest podświetlony. Alejki między hotelem, restauracją, a parkingiem są także oświetlone, co dodaje temu miejscu uroku.

To jednak nie wszystko – w ofercie mamy także organizację konferencji, koncertów, imprez plenerowych (w tym także wesel), oraz ofertę imprez okolicznościowych.

Doskonała lokalizacja sprzyja organizacji wyjazdów kilkudniowych z uwagi na bliskie sąsiedztwo wielu atrakcji. W odległości do kilkunastu kilometrów znajdują się: królewskie Chęciny, Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, Jaskinię Raj, muzeum w Miedziance, miasto Kielce z bogatą ofertą rezerwatów geologicznych, prężnie rozwijającą się gmina Sitkówka- Nowiny, gdzie powstał m.in. basem letni.

Amatorów aktywnego wypoczynku zapraszamy do Wolicy na spływy kajakowe po rzece Nidzie, zaś w Siedlcach do średniowiecznego grodu.

W dobie epidemii COVID-19 dokładamy wszelakich starań, aby nasi gości mogli czuć się u nas bezpiecznie – troszcząc się o zdrowie gości, dbamy także o zdrowie naszego personelu – bez którego nie moglibyśmy świadczyć usług turystycznych dla Państwa.


Zapraszamy serdecznie

Podzamcze 45, 26-060 Chęciny
Tel. 607 570 902
www.davinci.travel.pl

Karolina Kucharuk

plus.polskatimes.pl

obniżka -50% na Czarny Weekend

30-dniowy dostęp do Polska Times online

10,00 20,00

Czarny weekend trwa! Do 29.11 kup prenumeratę cyfrową za połowę ceny i ciesz się dostępem do aktualnego wydania gazety bez wychodzenia z domu.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.