Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Donald Trump ruszył w podróż po Azji. Po Chinach czas na spotkanie z Putinem w Wietnamie

Czytaj dalej
Fot. AP Photo/Andrew Harnik/EAST NEWS
Aleksandra Gersz

Donald Trump ruszył w podróż po Azji. Po Chinach czas na spotkanie z Putinem w Wietnamie

Aleksandra Gersz

Wizyta Donalda Trumpa w Chinach zakończyła się sukcesem, szczególnie biznesowym. Z kolei w Wietnamie prezydent USA spotka się z Władimirem Putinem. Mimo napiętych relacji.

Amerykańska para prezydencka kontynuuje 11-dniową, szeroko komentowaną w mediach podróż po Azji. Ostre przemówienie Donalda Trumpa w Seulu czy uroczyste powitanie jego i Melanii Trump w Pekinie zostaną jednak przyćmione przez jedno konkretne wydarzenie, które w planie podróży pojawiło się dopiero w czwartek. Podczas wizyty w Wietnamie, najprawdopodobniej w piątek, amerykański przywódca spotka się bowiem z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem. Rozmowa odbędzie się na boku dwudniowego szczytu Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) w mieście Da Nang i będzie drugim spotkaniem Trumpa z Putinem. Pierwszy raz spotkali się oni bowiem w lipcu na szczycie G20 w Hamburgu.

Xi Jinping i Donald Trump nie szczędzili sobie sympatii i doszli do porozumienia, mimo niedawnych starć i sporów

O spotkanie zabiegać miał Biały Dom, a o tym czy dojdzie do skutku nie wiedziano do ostatniej chwili. - Obecnie ustalamy czas spotkania - powiedział w czwartek, cytowany przez agencję TASS, doradca Władimira Putina, Jurij Uszakow. O czym będą rozmawiać prezydenci? Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział mediom, że „oczywiste jest to, że przywódcy Rosji i Stanów Zjednoczonych poruszą najważniejsze kwestie, takie jak sytuacja na Półwyspie Koreańskim”. Kreml potwierdził również, że rozmowa będzie dotyczyła też walki z terrorystami w Syrii oraz sposobów załagodzenia sporów na linii Waszyngton-Moskwa.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aleksandra Gersz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.