Gmina Wolsztyn - region różnorodny turystycznie

Czytaj dalej
Fot. fot. konkurs fotograficzny Parowozowe Impresje
Materiał informacyjny Gmina Wolsztyn

Gmina Wolsztyn - region różnorodny turystycznie

Materiał informacyjny Gmina Wolsztyn

Gmina Wolsztyn usytuowana na pograniczu Pojezierzy Poznańskiego i Lubuskiego, dzięki ukształtowaniu terenu, licznym lasom i jeziorom oraz zabytkom i infrastrukturze rekreacyjnej jest regionem różnorodnie turystycznym.

Wolsztyn – atrakcyjne krajobrazowo i kulturowo, czyste, ukwiecone miasto ma czym przyciągnąć turystów, których uwagę przede wszystkim zwraca unikatowa w Europie parowozownia. Instytucja Kultury Parowozownia Wolsztyn to ostatnie miejsce na świecie, w którym lokomotywy parowe nieprzerwanie wykorzystywane są do prowadzenia pasażerskiego ruchu planowego i gdzie niemal codziennie zobaczyć można parowóz „pod parą” pracujący dokładnie tak, jak kilkadziesiąt lat temu. W mieście są także muzea: noblisty Roberta Kocha oraz rzeźbiarza Marcina Rożka, a w jego pobliżu – pocysterski zespół klasztorny w Obrze wraz z Muzeum Misyjnym Misjonarzy Oblatów. Dwa jeziora, nad którymi leży Wolsztyn umożliwiają przyjeżdżającym tu gościom aktywny wypoczynek. Dodatkowo mogą oni korzystać z ciągle udoskonalanej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej: Pływalni Miejskiej, skateparku, urządzeń fitness na świeżym powietrzu.

Instytucje kultury, zespoły artystyczne, festiwale muzyczne, festyny … kultura w mieście i gminie Wolsztyn ma się bardzo dobrze, a turyści tu przyjeżdżający mają w czym wybierać: czerwiec – Festiwal Folkloru, lipiec – Dni Jezior Wolsztyńskich, sierpień – Festiwal Czyste Country oraz Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, wrzesień – Festyn Jesienny.

Miasto i gmina Wolsztyn to tereny chętnie odwiedzane przez turystów, także z powodu ich walorów przyrodniczych i krajobrazowych. Lasy, jeziora, kanały Obry i urokliwa rzeka Dojca, pomnikowe aleje

i zabytkowe pałacowe parki, tereny chronione przyciągają do tego regionu tych, którzy cenią ciszę i wypoczynek na łonie natury.

Leżąca na zachodniej granicy województwa Gmina Wolsztyn stanowi doskonałą wizytówkę Wielkopolski witającą turystów z kraju i zagranicy hasłem „Wolsztyn pełną parą...”. Zapraszamy do Gminy Wolsztyn – warto ją odkryć!

Biuro Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wolsztynie ul. Doktora Kocha 12a 64-200 Wolsztyn

www.wolsztyn.pl

tel. 68 347 31 04 / e-mail biuropromocji@wolsztyn.pl

Materiał informacyjny Gmina Wolsztyn

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.