Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Katarzyna Korpolewska: Listopad to taki miesiąc, w którym można pomieszkać w domu

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Anita Czupryn

Katarzyna Korpolewska: Listopad to taki miesiąc, w którym można pomieszkać w domu

Anita Czupryn

Gdyby chcieć odkryć te mniej mroczne strony listopada, to być może jest to taki miesiąc, w którym można pomieszkać w domu - mówi psycholog Katarzyna Korpolewska.

Wciąż słyszę: „Ten straszny listopad!” A gdybyśmy tak poszukały argumentów na to, że może to być jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku?
Ja go nienawidzę (śmiech).

Należysz do tych ludzi, którzy najchętniej wykreśliliby listopad z kalendarza?
Nie. Należę do tych, którzy spędziliby ten czas w ciepłych krajach.

W gruncie rzeczy jest to zgodne z naturą tych ptaków, które na zimę odlatują do ciepłych krajów.
To ja też bym poleciała, owszem. Ponieważ jestem nie tylko ciepłolubna, ale też światłolubna. Tak naprawdę to właśnie ten brak światła bardziej mi przeszkadza niż niska temperatura. Gdyby jednak poszukać zalet, odkryć te mniej mroczne strony listopada, to być może jest to taki miesiąc, w którym można pomieszkać w domu. Ewentualnie poprzebywać w domu u znajomych. Albo w nastrojowych kawiarenkach. Nie jest to przecież czas, który by sprzyjał spacerom, szczególnie kiedy jest ciemno, leje i wieje. Kiedy nadchodzi wiosna, albo lato, to wtedy szkoda mi czasu na czytanie. A w listopadzie można czytać, ile dusza zapragnie. To jest też miesiąc na obejrzenie dobrego filmu, bo znowu, kiedy jest jasno na dworze, to szkoda mi iść do kina, szkoda mi słońca. A w listopadzie nie szkoda, bo i tak go nie ma.

Czego jeszcze nie szkoda robić w listopadzie?
Nie szkoda usiąść z rozgrzewającą herbatką przy świetle świeczek. Czyli zrobić sobie nastrój w mieszkaniu.

Jeśli już miałabym pobyć w mieszkaniu, to chciałabym pobyć w miłym otoczeniu. A zatem może to też dobry czas, aby wysprzątać?
Bo ja wiem… Nie (śmiech). Ale to dobry czas, żeby przejrzeć różnego rodzaju pamiątki, albo rzeczy w szafie i zdecydować, co wyrzucić.

Od razu wejdę Ci w słowo, bo ostatnio w listopadzie właśnie modnym trendem, czy też może nową świecką tradycją jest urządzanie „ciuchowiska”. Czyli: robimy przegląd szaf, zapraszamy znajomych, każdy przynosi to, co znalazł w swoich szafach, a co jest mu niepotrzebne, następuje wybieranie tego, co nam się podoba, a to, co zostaje, przeznaczane jest na cele charytatywne. Fajny pomysł?
Bardzo fajny. Ale fajnym pomysłem jest też w tym czasie uporządkować różne dokumenty, poopisywać je, powkładać w teczki, żeby nie trzeba było ich szukać, kiedy będą potrzebne. No i w końcu już naprawdę moglibyśmy te zapłacone za gaz rachunki sprzed 20 lat wyrzucić do śmietnika.

I wyrzucić żółte kalendarze, bo w końcu do Nowego Roku tylko krok. A jeśli o nowym roku mowa, to może listopad jest dobrym miesiącem na to, aby zacząć już planować to, co zamierzamy w kolejnym roku zrobić?

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anita Czupryn

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.