Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Kochamy suplementy diety. Nie są one badane, więc są ludzie, którzy robią to społecznie

Czytaj dalej
Fot. 123RF.com
Katarzyna Paczewska

Kochamy suplementy diety. Nie są one badane, więc są ludzie, którzy robią to społecznie

Katarzyna Paczewska

Co pewien czas słychać o jakimś raporcie, kontroli, wynikach i komunikatach dot. suplementów, które rzucają cień na te produkty. Zażywamy je, coraz częściej zapominając, że nie są one lekami.

- Pojęcie „suplement diety” może brzmieć fachowo, natomiast zgodnie z prawem suplementy diety są żywnością - przypominają eksperci UOKiK. - Suplementy diety zawierają określone substancje odżywcze, jednak w bardziej skoncentrowanej formie. Podstawowym celem ich stosowania jest uzupełnianie normalnej diety, ewentualnych niedoborów w diecie.

Czym są suplementy? Co wykazała kontrola NIK? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Katarzyna Paczewska

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Jakiś czas temu wprowadzono całkowity urzędowy zakaz reklam leków i aptek. To jest kolejna ingerencja w swobodę działalności gospodarczej. A jakby zamiast tego zakazać reklam wszelkich suplementów, to od razu ludzie byliby zdrowsi (a i przerwy reklamowe w TV byłyby o 80 - 90 % krótsze). Nie od dzisiaj wiadomo, że to jedna wielka ściema - powiedz mi co Ci dolega, a ja sprzedam Ci na to "lek". Patrz sławne RLS. Nie raz już kupowałem różne bezpieczne "leki" na odchudzanie, nie na miesiąc lub dwa, ale na pół roku co najmniej, żeby nikt nie powiedział mi, że za krótko zażywałem i organizm nie zdążył zareagować. Niestety waga nie ruszyła się nawet o jeden kilogram, więc mogę jedynie z autopsji potwierdzić prawdziwe słowa lekarzy, że te wszystkie cudowne pseudo-leki nie działają, a jedynie oszukują i mamią utratą wagi, a jedyne działanie to strata pieniędzy przez kupujących, a wzrost dochodów producentów i sprzedawców. A te wszystkie wpisy na forach sprzedawców, że niby to taka rewelacja i w ciągu miesiąca traci się po kilkanaście kilo, to fake w czystej postaci pisany przez zatrudnionych ludzi. A czemu nie ma tam żadnego wpisu o nieskuteczności, albo słabym działaniu, przeciwwskazaniach ? Bo to prawda i antyreklama dla sprzedawcy, producenta i ta jako niewskazana jest natychmiast usuwana lub filtrowana od razu podczas umieszczania.

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.