Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Komodomania opanowała polskie i zagraniczne stacje radiowe. (I Just) Died In Your Arms to najnowsze dzieło „naszych” panów

Czytaj dalej
Fot. Bartek Kliś
Monika Pawłowska

Komodomania opanowała polskie i zagraniczne stacje radiowe. (I Just) Died In Your Arms to najnowsze dzieło „naszych” panów

Monika Pawłowska

To chłopaki stąd, mieszkają lub pochodzą z Podolsza, Przeciszowa i Dulowej. Dariusz Odrzywołek (Alex Red) posiada agencję turystyczną, Jonasz Brzeźniak (Yash) jest informatykiem w Miejskiej Bibliotece Publicznej-Galeria Książki w Oświęcimiu, a Tomasz Piasecki (Tom Sanders) udziela się w firmie projektowej. Mimo tak różnych profesji łączy ich jedno - muzyka. Tworzą ją od kilkunastu lat i odnoszą sukcesy. Teraz z klubów muzycznych przebojem weszli do stacji radiowych i telewizyjnych na całym świecie. Zapamiętajcie nazwę grupy – Komodo.

Kiedy przed rokiem „Gazeta Krakowska” pisała o sukcesach Komodo, opatrzyliśmy artykuł tytułem „Wyrastają na gwiazdy muzyki klubowej”. Wówczas po sukcesie ich wersji „Blue Suede Shoes” sami nie przypuszczali, że tak to wszystko się rozkręci. Nowy kawałek, remake grupy Cutting Crew (I Just) Died In Your Arms jest grany na całym świecie. Do środy na Youtube to nagranie miało prawie siedem milionów wyświetleń. I pewnie na tym się nie skończy.

- To niesamowite! - wyznaje Jonasz Brzeźniak. - Za każdym razem kiedy słyszymy piosenkę np. jadąc samochodem, będąc w sklepie, czy tak jak kilka dni temu w międzynarodowej telewizji Eurosport, jako tło muzyczne w programie, cieszy tak samo jak za pierwszym razem – dodaje.

Jak przekonują muzycy, to wielka satysfakcja i poniekąd nagroda za lata pracy i wytrwałość. Ich kawałek gra niemal cały świat, m.in. stacje radiowe we Włoszech, Czechach, na Cyprze, w Stanach Zjednoczonych, w Niemczech, Brazylii, Wielkiej Brytanii i Meksyku.

Czytaj więcej:

 • Jak długo trwała praca nad utworem?
 • Kto nadał piosence drugie życie?
Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Monika Pawłowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.