PIOTR RUBIK od dziecka kształcił się na wiolonczelistę i jako dyplomowany wiolonczelista współpracował z wieloma znakomitymi orkiestrami. Już wtedy wiedział, że poświęci się swojej głównej pasji, jaką była kompozycja. Jest także producentem...
Wszyscy postrzegamy Beatę Tyszkiewicz jako wyniosłą damę. Nie bez powodu. W końcu aktorka pochodzi z prawdziwej, arystokratycznej rodziny
Nie domagam się, by moich bliskich przedstawiać w filmie kryształowo. Bo przecież w każdym człowieku jest i niebo, i piekło. Boli mnie tylko brak ukazania prawdziwej więzi, jaka łączyła ojca z synem i męża z żoną - Kamil Kuc, siostrzeniec Zofii...
Rozmowa z Andrzejem Stasukiem, pisarzem, autorem książki pt.: "Osiołkiem".
Uwielbiany artysta kabaretowy, zatwardziały kibic sportowy, syn, mąż, zięć, ojciec, dziadek... Oto wszystkie wcielenia Marcina Dańca. Prawie wszystkie…
Podchodzę do grania w taki sposób, aby za jego pomocą coś ludziom ofiarować. Wzruszyć. Sprawić, by byli bardziej wrażliwsi, lepiej się czuli - mówi Szymon Nehring, polski pianista, finalista ostatniego, XVII Międzynarodowego Konkursu...
27 stycznia na ekrany kin wejdzie „Sztuka kochania”, film ukazujący życie Michaliny Wisłockiej. Tej od kochania. Tej, która namiętność poznała w Lubniewicach.
Jest dziś najbardziej pożądanym przez kobiety młodym aktorem w Polsce. Niestety - poprzysiągł już dozgonną wierność tej jednej jedynej wybrance.
Bo książka to najlepszy z możliwych prezentów - powiedział Tadeusz Bednarski, kreśląc ostatnie słowa dedykacji, po czym zamknął książkę i odłożył na bok pióro. Zegar na ścianie wybił godzinę trzynastą. Żona Zofia troskliwie poprawiła sweter, który...
Ale historia! Okazuje się, że przed laty w Rzeszowie urodził się wybitny twórca filmowy Fred Zinnemann. Ten sam, który reżyserował głośny amerykański western „W samo południe” i był laureatem czterech Oscarów
Tak uważa Andrzej Beya-Zaborski, znany białostocki aktor. W kultowej komedii Jacka Bromskiego „U Pana Boga...” trząsł komendą policji w Królowym Moście. - To ten film rozsławił Podlasie na całą Polskę - zapewnia.
Prawnik z doktoratem, zrezygnował z kariery w korporacji, wrócił z Warszawy do Opola i został pisarzem kryminałów bestsellerów. Wydał już 17 książek. 29-letni Remigiusz Mróz mówi o sobie: „zwyczajny facet”.
Przez lata kojarzony był z Warszawą. Ale Aleksander Bardini urodził się w Łodzi. Tu spędził młodość, tu zdał maturę i nauczył się grać na skrzypcach.
Kolejna ważne filmy historyczne wkrótce wejdą na ekrany naszych kin. 13 stycznia odbędzie się premiera obrazu „Ja, Olga Hepnarova”. To debiut czeskich reżyserów Tomasa Weinreba i Petra Kazdy, którego wielkimi atutami są zdjęcia Adama Sikory i...
Rozmawiamy z Cheng Chau, amerykańskim dyrygentem chińskiego pochodzenia, o Koncertach Noworocznych Sinfonietty Polonii.
18 grudnia, w Los Angeles, zmarła Zsa Zsa Gabor, amerykańska aktorka węgierskiego pochodzenia. Żyła prawie sto lat. Była pierwszą prawdziwą celebrytką. W 1941 roku wyemigrowała z Węgier do USA i szybko stała się gwiazdą
Transakcja stulecia. Potwierdzają się informacje „Dziennika Polskiego”. W czwartek Adam Karol Czartoryski ma podpisać z resortem kultury umowę o sprzedaży państwu polskiemu niezwykle cennej kolekcji dzieł sztuki.
W przeciwieństwie do ojca, który cieszy się przede wszystkim sławą poety, Jakub Kornhauser realizuje się głównie jako pracownik naukowy, redaktor i tłumacz. A także - rowerzysta oraz miłośnik gór.
Rosjanie od niedzieli opłakują 64 artystów chóru, który od blisko 90 lat sławił potęgę imperium. Ale już pojawiły się głosy, że Chór Aleksandrowa powstaje od nowa, jeszcze bardziej imponujący.
Odkąd osiadłem na wsi, moja kariera ruszyła z kopyta. Może coś tu w powietrzu jest? - zastanawia się Maciej Maleńczuk, który od 10 lat mieszka na Podkarpaciu, w Jodłowej i mówi, że to najpiękniejsze miejsce na Ziemi
Święta spędzę z rodziną, przy kominku, słuchając kolęd. Na gitarze zagram Lulajże Jezuniu. Zenon Martyniuk, król muzyki disco polo, opowiada nam o swoim życiu. O tym jak stał się inspiracją do filmu i jak zaczęła się jego przygoda z disco polo.
Kayah na płycie „Gdy pada śnieg” śpiewa kolędy, bo są one dla niej synonimem bezpiecznego, szczęśliwego dzieciństwa, za którym tęskni. To one sprowokowały artystkę do opowiedzenia nam w szczerym wywiadzie, jak celebruje Boże Narodzenie w gronie...
„Sztuka kochania” Michaliny Wisłockiej, wydana po 40 latach od premiery, stała się hitem. Jak to możliwe? Przecież wtedy i dziś to zupełnie różne światy.
Piotr Żarówa Ziemowski i Agnieszka Chrostowska opowiadają o zespole Siewcy Lednicy, jego powstaniu, misji, muzyce, popularności, osiągnięciach i planach na nowy rok.
Moda na czytanie powieści kryminalnych opanowała Polaków. Autorzy nie wstydzą się już, że tworzą literaturę popularną. Książki Katarzyny Bondy, Marka Krajewskiego, Katarzyny Puzyńskiej czy Zygmunta Miłoszewskiego są bestsellerami. Sprawdziliśmy,...
Rozmowa z Tomkiem Szczepanikiem z grupy Pectus o świętach i nowej płycie zespołu "Kolędy przy kominie".
Po „Randce w ciemno” bardzo długo nie miałem żadnych propozycji ról filmowych ani nawet serialowych. Na szczęście cały czas grałem w teatrze - mówi Jacek Kawalec, jedna z gwiazd telewizyjnego serialu „Ranczo”.
- Od 20 lat mam przed koncertami tremę i nocne koszmary - przyznaje Mariusz Maryo Wendołowicz z Białegostoku. Jest założycielem i wokalistą zespołu In Extremis. W sobotę grupa ta będzie obchodziła jubileusz, a Mariusz pojawi się na nim w stroju...
- Dla władzy komunistycznej charakterystyczne było to, że ceniła artystów, którzy mieli być inżynierami ludzkich dusz - o cenzurze w PRL mówi Ernest Bryll, poeta, pisarz, dziennikarz.
Sprzeczności drzemiące w człowieku są jego największą wartością - uważa pisarz Jan Grzegorczyk, który właśnie wydał nową książkę o księdzu Groserze, bo - jak mówi upadł w postanowieniu, by o nim już więcej nie pisać.
Natalia Janoszek z bielskiej Straconki jest pierwszą Polką, która występuje w produkcjach przemysłu filmowego Indii. Inna kultura, inne zwyczaje, inne traktowanie kobiet. - Gdy dostałam w twarz, moje protesty zostały wyśmiane - mówi aktorka.
Niedawno rozstała się z mężem i przeżyła śmierć ojca. Trudne chwile pomógł jej przetrwać mały syn. Dopiero teraz aktorka powraca na plan.
W niedzielę w Bielsku Podlaskim odbędzie się premierowy pokaz filmu „Wnyki“, który jest kontynuacją telewizyjnego hitu „Znachor“. To projekt trzech bielskich zapaleńców.
W programie „Hit Hit Hurra!” Alicja Rega otarła się o zwycięstwo, a Oliwia Skóra była trzecia. - To było cenne doświadczenie - oceniają wokalistki Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.
Robert Reszkiewicz chciał zrobić coś szalonego, więc zgłosił się do programu „Rolnik szuka żony”. Walczył o względy pięknej Moniki, ale go nie wybrała, znalazł za to wielu wspaniałych przyjaciół.
W miniony weekend odbyła się premiera "Wiśniowego sadu" w Teatrze Wybrzeże. Przedstawienie uświetniło jubileuszowy wieczór gdańskiej sceny.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.