Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Libiąż. Czas nie leczy ich ran. Mija rok od śmierci ich syna górnika, a sprawy nie wyjaśniono

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Libiąż. Czas nie leczy ich ran. Mija rok od śmierci ich syna górnika, a sprawy nie wyjaśniono

Sławomir Bromboszcz

Dziecko, które traci rodziców nazywane jest sierotą. Nie ma natomiast słowa, które określa rodziców tracących swoje dziecko. Nie ma bowiem słowa, które byłoby w stanie wyrazić ból, który czują.

- Myślałam, że czas leczy rany. Myliłam się, jest coraz gorzej - mówi Małgorzata Michałów, mama śp. Sebastiana.

Mija rok, od kiedy straciła syna. Miał 32 lata, był górnikiem w kopalni „Janina” w Libiążu. 4 kwietnia ub. roku po raz ostatni zjechał pod ziemię. Tam wydarzył się tragiczny wypadek, który całkowicie zmienił życie rodziny. Sebastian zmarł w szpitalu w Krakowie 20 kwietnia. Cały czas był w śpiączce.

- Rano z trudem wstaję z łóżka. Liczę, że kiedyś się nie obudzę i skończy się moja męka - dodaje pani Małgorzata.

Najgorsze były święta. Kiedyś tak radosne, dziś ponure. Pustka panuje przy świątecznym stole oraz w sercach rodziców. Tę Wielkanoc spędzili sami, bo mieszkająca zagranicą córka nie mogła przylecieć. To był dla nich trudny moment.

- W niedzielę poszliśmy na cmentarz. Mąż objął grób Sebusia i zaczął płakać. Staram się go podnosić na duchu, choć sama nie mam siły - dodaje pani Małgorzata.

Pan Wiktor, ojciec Sebastiana, zastanawia się, jak inni ludzie radzą sobie ze śmiercią dzieci. Oni walczą nie tylko z bólem po stracie syna, ale także z kopalnią. Chcą wiedzieć, dlaczego zginął i by ktoś za to odpowiedział.

Czytaj więcej:

 • Przez rok śledztwo w sprawie wypadku niewiele posunęło się do przodu. Im dłużej trwa, tym więcej pojawia się w niejasności.
 • Co jest najdziwniejsze w tej sprawie?
Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Sławomir Bromboszcz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.