Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Małżeństwo dla Agaty Buzek to nie dzika namiętność, ale bezpieczna przystań

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Hołod
Paweł Gzyl

Małżeństwo dla Agaty Buzek to nie dzika namiętność, ale bezpieczna przystań

Paweł Gzyl

Kiedy miała siedem lat jej życie zawisło na włosku. Rodzice zrobili jednak wszystko, by córka wyzdrowiała - łącznie z publiczną zbiórką pieniędzy. I udało się: Agata wyrosła na mądrą i utalentowaną kobietę, która rozsławia polskie aktorstwo na świecie.

Jest jedną z niewielu tych polskich aktorek, które zaistniały w zachodnim kinie. Na pewno złożyło się na to wiele czynników - niewątpliwy talent dramatyczny, ale też szalenie oryginalna uroda. Dzięki połączeniu tych różnych czynników Agata Buzek zaliczyła niedawno kolejną światową produkcję. Chodzi o film „High Life”, który w Polsce kręciła Claire Denis. Polska aktorka zagrała u boku takich sław, jak Juliette Binoche i Roberta Pattinsona - a film będzie miał swoją premierę za rozpoczynającym się już za trzy tygodnie festiwalu w Cannes.

- Nie jestem zasypywana propozycjami. Ale udaje mi się funkcjonować bez zmuszania się do projektów, do których nie mam przekonania - podsumowuje w Interii.

***

Jest późnym owocem związku Jerzego i Ludgardy Buzków. Przyszła na świat w Pyskowicach na Śląsku, gdy jej mama miała 41 lat, a przyrodni brat, Rafał, był już dorosły. Wszyscy obdarzali ją wielką miłością. Od dzieciństwa była samodzielna, lubiła prowadzić na głos dialogi sama ze sobą. Z rodzicami budowała domki na drzewach, jeździła na wakacje w góry i nad jeziora na kajaki. W czasie podróży samochodem wspólnie śpiewali znane piosenki. Potrafiła się też uprzeć przy swoim - i żądać wyjścia na sanki w... samym środku lata.

Czytaj więcej:

 • "Byłam dzieckiem ze szczęśliwego, pogodnego domu. Zawsze będę wdzięczna rodzicom za to, że nauczyli mnie, że nie ma rzeczy niemożliwych, że zawsze warto próbować"
 • Biografia Agaty Buzek 
Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.