Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Mobbing w policji: Dla komendanta sprawa jest zamknięta. Wyjaśnień oczekują związkowcy

Czytaj dalej
Fot. Michal Gaciarz
Joanna Labuda, Rafał Ciesla

Mobbing w policji: Dla komendanta sprawa jest zamknięta. Wyjaśnień oczekują związkowcy

Joanna Labuda, Rafał Ciesla

Sprawa mobbingu w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu nie dla wszystkich została wyjaśniona. Interweniować będą policyjni związkowcy.

Informacje o mobbingu w Wydziale do spraw Walki z Przestępczością Gospodarzą w poznańskiej policji, które ujawniliśmy w ubiegły piątek, odbiły się szerokim echem szczególnie w środowisku funkcjonariuszy. Wielu z nich krytycznie odpowiedziało na opisane przez nas historie swoich kolegów po fachu.

– Problem z presją, zastraszaniem, mobbingiem, wykorzystywaniem ile tylko się da – jest w całej Wielkopolsce. KWP Poznań nie widzi żadnego problemu, nazywa to zależnością służbową. Zawsze winnym wskazywani są ci na dole, a ryba psuje się od głowy. Tylko KWP twierdzi, że od ogona. Nie liczy się człowiek tylko miernik i statystyka. Nawet kosztem ludzi – pisze anonimowo jeden z nich.

Na nasze doniesienia zareagował także związek zawodowy policjantów w Wielkopolsce.

– Do tej pory nie dotarły do mnie sygnały, że w wydziale dzieje się coś złego. W innym wypadku moglibyśmy od razu interweniować

– przyznaje Andrzej Szary, szef związku. Mimo to, zapewnia, że będzie próbował wyjaśnić okoliczności w jakich doświadczeni funkcjonariusze odeszli z wydziału i co obecnie się w nim dzieje.

W dalszej części tekstu przeczytasz między innymi jak na sprawę domniemanego mobbingu zareagowali komendant miejski i wojewódzki.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Joanna Labuda, Rafał Ciesla

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.