Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Nie dostałeś w październiku 500 plus? Sprawdź dlaczego

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Marta Żbikowska

Nie dostałeś w październiku 500 plus? Sprawdź dlaczego

Marta Żbikowska

Dopiero brak pieniędzy na koncie sprawił, że niektórzy rodzice zorientowali się, że nie złożyli wniosków o przyznanie świadczenia 500 plus w nowym okresie zasiłkowym. Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zostały dwa dni na dostarczenie dokumentów. Jeśli tego nie zrobią, stracą zasiłek za październik.

- W ubiegłym tygodniu zgłosił się do nas tata dziewięciorga dzieci z prośbą o wyjaśnienie, dlaczego nie dostał w październiku pieniędzy z 500 plus - mówi Damian Napierała z Poznańskiego Centrum Świadczeń.

- Takich osób było zresztą więcej. Okazało się, że nie złożyli oni wniosków o przyznanie świadczenia w nowym okresie zasiłkowym.

Poprzednio przyznane zasiłki wychowawcze wypłacane były do końca września. Ci, którzy chcieli nadal otrzymywać pieniądze z 500 plus, musieli ponownie złożyć dokumenty. Aby zachować ciągłość wypłat, wnioski należało złożyć do końca sierpnia. Spóźnialscy, którym się to nie udało, muszą liczyć się z opóźnieniami z wypłatą październikowych zasiłków. Na wypłatę świadczeń osobom, które obecnie składają wnioski o 500 plus, urzędy mają czas do końca grudnia.

- Wnioski rozpatrujemy na bieżąco, każdego dnia wydawane są decyzje i wypłacane pieniądze

- mówi Damian Napierała.

Poznańscy urzędnicy mają co robić. O przyznanie zasiłku wychowawczego do tutejszego urzędu wpłynęło prawie 30 tysięcy wniosków. W Poznaniu programem Rodzina 500 plus objętych jest około 44 tysiąca dzieci. W minionym właśnie okresie zasiłkowym wypłacono dla nich zasiłki na łączną kwotę 261 milionów złotych. W całej Wielkopolsce zasiłki wychowawcze trafiają do ok. 240 tysięcy rodzin. Z programu korzysta ponad 360 tysięcy dzieci. Te liczby stawiają nasz region na trzecim miejscu pod względem liczby beneficjentów 500 plus. Więcej zasiłków wychowawczych wypłacanych jest tylko w województwach mazowieckim i śląskim.

- Wiele osób zgłosiło się do nas dopiero, kiedy zorientowali się, że w październiku na ich konto nie wpłynęły pieniądze

- mówi Damian Napierała z Poznańskiego Centrum Świadczeń. - Okazało się, że nie złożyli wniosków o świadczenie 500 plus w nowym okresie zasiłkowym. Spóźnialscy, którzy nie chcą stracić zasiłków za październik, mają czas do środy na złożenie dokumentów.

W dalszej części tekstu przeczytasz:

 • Czy jest jeszcze szansa, aby dostać pieniądze za październik?
 • Ile uprawnionych osób nie złożyło jeszcze wniosków?
 • Ile kosztuje program Rodzina 500 plus
Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marta Żbikowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.