Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Paulina Piotrowska

Polski zespół w celi, czyli co zdarzyło się po koncercie w Spokane (USA)

Zespół przeżywał ostatnio drugą młodość Fot. archiwum Zespół przeżywał ostatnio drugą młodość
Paulina Piotrowska

Zemsta odrzuconych fanek czy brutalny gwałt muzyków kapeli wykonującej death metal (metal śmierci) na nieświadomej zagrożenia młodej kobiecie? W amerykańskim mieście Spokane decyduje się teraz los artystów, spośród których dwóm grozi nawet kara dożywocia.

Spokane w stanie Waszyngton, 31 sierpnia, noc. Jest duszno, w południe temperatura sięgała tu 33 stopni C. Do małej toalety w autobusie wchodzi kobieta, Polka. Trochę pijana, trochę wystraszona. Po chwili drzwi się otwierają, pojawia się w nich mężczyzna, przytrzymuje ją i zaczyna rozbierać. Potem brutalnie odwraca ją i zaczyna gwałcić. Kobieta próbuje uciec, ale jest za słaba. Czy krzyczy? Może nie ma siły nawet na krzyk. Może zduszonym głosem tylko prosi, żeby ją zostawił, żeby pozwolił jej wyjść. Nie. Mijają kolejne minuty, pewnie najdłuższe w jej życiu, najstraszniejsze. Do ciasnego pomieszczenia wchodzą kolejni mężczyźni. Gwałcą ją na zmianę, w lustrze widzi tylko ich twarze. Zapamięta je na całe życie. Jej oddech przyspiesza...

Spokane w stanie Waszyngton, 31 sierpnia, noc. W klubie The Pin właśnie skończył się koncert zespołu. Teraz trwa tutaj impreza. Jest gorąco, leje się alkohol. Muzycy zabawiają się z dziewczynami - są skąpo ubrane, kuszą samym wyglądem. Ocierają się o muzyków, dotykają ich pleców, torsu, przytulają się. Są nachalne. Muzycy wzywają ochronę, która wyprowadza dziewczyny. Te nie dają za wygraną. Idą do zaparkowanego nieopodal autobusu zespołu. Przed wejściem piją i palą papierosy. Myślą : „nie tak miał się zakończyć ten wieczór”.

Która z wersji jest prawdziwa? To starają się ustalić śledczy.

Death metal

Decapitated to polska grupa muzyczna wykonująca technical death metal. Zespół powstał w 1996 roku w Krośnie.

Czytaj więcej:

 • Jak brzmiały zeznania rzekomo zgwałconej kobiety?
 • Jak muzycy skomentowali sytuację?
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paulina Piotrowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.