Ewa Abramczyk-Boguszewska

Poseł PiS uderza w nauczycieli. Chodzi o Żołnierzy Wyklętych

Do refleksji na temat zaangażowania nauczycieli w upamiętnianie Żołnierzy Wyklętych posła Ardanowskiego skłoniła uroczystość w SP w Czernikowie, poświęcona Fot. Facebook/J.K. Ardanowski Do refleksji na temat zaangażowania nauczycieli w upamiętnianie Żołnierzy Wyklętych posła Ardanowskiego skłoniła uroczystość w SP w Czernikowie, poświęcona tej tematyce
Ewa Abramczyk-Boguszewska

- Część nauczycieli nie chce angażować się w działalność upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych - twierdzi poseł PiS, Jan Krzysztof Ardanowski.

„Na rzecz wychowania patriotycznego powinniśmy angażować się wszyscy. (...)Niestety, część nauczycieli, czy to z powodu niechęci do „Pisiorów” zachęcających do promocji patriotyzmu, czy z dziwnej postawy niechęci do Polaków, swoich współplemieńców, i realizowania „pedagogiki wstydu”, czy z powodów historii własnej rodziny, gdzie może wcześniej byli „utrwalacze władzy ludowej”, czy z innych powodów osobistych, nie chce angażować się w taką działalność, jak upamiętnianie bohaterów, jakimi byli Żołnierze Niezłomni” - napisał na Facebooku poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski. Do takiej refleksji skłoniły go uroczystości w SP w Czernikowie upamiętniające Żołnierzy Wyklętych, na które został zaproszony.

Co miał na myśli poseł PiS, Jan Krzysztof Ardanowski? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Zajmuję się edukacją w kraju i regionie. Piszę o tym, co dotyczy uczniów i ich rodziców, nauczycieli, a także studentów. Bliskie są mi zarówno ich problemy, jak i sukcesy. Interesują mnie również zagadnienia dotyczące zmian w prawie oświatowym i obejmujące szkolnictwo wyższe.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.