.

Poznaj legendarne Góry Świętokrzyskie!

Poznaj legendarne Góry Świętokrzyskie!
.

Zapraszamy do Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej pod Świętym Krzyżem oraz do Karczmy – Izba Dobrego Smaku, skosztować świętokrzyskiej kuchni.

W sercu Gór Świętokrzyskich w miejscowości Huta Szklana u stóp Świętego Krzyża, pośród malowniczych pasiaków pól znajduje się Osada Średniowieczna. Czas cofa się tu o kilka stuleci. To wyjątkowe miejsce, gdzie turysta na co dzień ma możliwość poznania średniowiecznych tradycji i legend... W krytych strzechą chatach zobaczyć można miejsce pracy kowala, szewca, tkaczki, garncarki, zielarki, wikliniarza, słuchając przy tym ciekawych opowieści średniowiecznych rzemieślników.

W ofercie obiektu każdy znajdzie coś dla siebie:

Do Osady zapraszamy w sezonie (przy dobrej pogodzie już od II poł. kwietnia do końca października) codziennie w godz. 9 - 18 lub poza sezonem po wcześniejszej rezerwacji e-mailowej lub telefonicznej.

Przed wejściem do Osady Średniowiecznej znajduje się Karczma – Izba Dobrego Smaku w której skosztować można specjałów świętokrzyskiej kuchni. Niewątpliwie popisowym daniem regionalnym tego obiektu jest zalewajka serwowana z jajkiem sadzonym czy też naleśniki truskawkowe.

Karczma należy do Sieci Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie oraz leży na Szlaku Kulinarnym Świętokrzyska Kuźnia Smaku.

Karczma jest obiektem całorocznym, w okresie grudzień – marzec funkcjonuje w ograniczonym zakresie (na potrzeby rezerwacji imprez okolicznościowych, posiłków dla grup zorganizowanych oraz w weekendy).

Nieopodal Osady (ok. 200 m) odwiedzający i turyści mogą skorzystać z placu zabaw, pasażu handlowego, małej gastronomii, toalet oraz parkingu na ok. 130 miejsc.

Zamówienia i rezerwacje:
Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach
ul. Partyzantów 3, 26-004 Bieliny


Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej
Karczma – Izba Dobrego Smaku
Huta Szklana 37, 26 - 004 Bieliny
tel. 41/2608156, 41/ 2608151, 41/2608157,

e –mail: [email protected]; [email protected]

Więcej informacji na:
www.osadasredniowieczna.eu
www.bieliny.pl

.

plus.polskatimes.pl

obniżka -50% na Czarny Weekend

30-dniowy dostęp do Polska Times online

10,00 20,00

Czarny weekend trwa! Do 29.11 kup prenumeratę cyfrową za połowę ceny i ciesz się dostępem do aktualnego wydania gazety bez wychodzenia z domu.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.