Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Proces w sprawie zabójstwa 17-letniej Alicji F. z Rybnika. Odtworzono ostatnie godziny jej życia ZDJĘCIA Z SĄDU i RELACJA Z SĄDU

Czytaj dalej
Fot. Jacek Bombor
Jacek Bombor

Proces w sprawie zabójstwa 17-letniej Alicji F. z Rybnika. Odtworzono ostatnie godziny jej życia ZDJĘCIA Z SĄDU i RELACJA Z SĄDU

Jacek Bombor

Przed sądem okręgowym w Rybniku odbyła się w środę, 7 listopada, druga rozprawa w procesie Adriana P., oskarżonego o zamordowanie 17-letniej Alicji F. Do zbrodni doszło 3 lutego za garażami przy ulicy Łokietka.

Przed sądem okręgowym w Rybniku odbyła się w środę, 7 listopada 2018, druga rozprawa w procesie Adriana P., oskarżonego o zamordowanie 17-letniej Alicji F. Do zbrodni doszło 3 lutego za garażami przy ulicy Łokietka.

Przebieg rozprawy może być nauczką dla rodziców, by mieli do swoich nastoletnich pociech ograniczone zaufanie, ale też do młodych, by na pijackich imprezach nie zapominali o sobie i dbali, by wszyscy biesiadnicy wrócili do domów. Gdyby feralnej nocy, podczas imprezy urodzinowej przestrzegali ustalonego wcześniej planu, Alicja dziś by żyła.

Niestety, stało się inaczej. Sąd przesłuchując świadków odtworzył ostatnie godziny życia Alicji. Przesłuchano jej koleżankę, 15-letnią Emilię, z którą razem poszły na 18. urodziny wspólnej znajomej, Małgorzaty. To one, razem z kilkoma innymi znajomymi i chłopakami, między innymi Moniką, siostrą oskarżonego o zabójstwo Alicji, biesiadowały w klubie Imperium, racząc się alkoholem i tańcząc całą noc.

Atmosfera była znakomita, towarzystwo, w tym Alicja, tryskała humorem. Robiły sobie selfie w toalecie. Jak zapewniała Emilia, w żadnym wypadku Alicja nie zachowywała się tej nocy prowokacyjnie wobec mężczyzn. Wcześniej, choć się przyjaźniły, nigdy nie widziała, by jej starsza o dwa lata koleżanka piła alkoholu – ale tej nocy sobie pofolgowała, w końcu to była osiemnastka koleżanki.

W dalszej części:

 • Zeznania koleżanki: Co ustaliły nastolatki
 • Czy Adrian P. bawił się z nimi na imprezie
 • Zeznania właściciela garażu, który odkrył ciało

 

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Jacek Bombor

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.