Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Prokuratura postawiła zarzut sosnowieckiemu radnemu Łukaszowi Litewce. Chodzi o budżet obywatelski

Czytaj dalej
Fot. Mat. prasowe
Anna Dziedzic

Prokuratura postawiła zarzut sosnowieckiemu radnemu Łukaszowi Litewce. Chodzi o budżet obywatelski

Anna Dziedzic

„Anomalie” podczas głosowania w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim znalazły finał w prokuraturze. Jest zarzut dla sosnowieckiego radnego Łukasza Litewki. Radny mówi, że dla niego to ogromne zaskoczenie.

Prokuratura Sosnowiec-Południe prowadziła w tej sprawie postępowanie od kilku miesięcy. Od ubiegłego czwartku zmienił się jednak status sprawy.

- Obecnie jest to postępowanie przygotowawcze przeciwko konkretnej osobie, a nie jak dotychczas „w sprawie” - zaznacza Magdalena Ziobro, prokurator rejonowa Prokuratury Sosnowiec-Południe. - Chcę jednak zaznaczyć, że jest to wstępna kwalifikacja i zarzut może jeszcze ulec zmianie - dodaje Ziobro.

O co chodzi? Sprawa ma związek z ubiegłoroczną edycją budżetu obywatelskiego w Sosnowcu. Podczas elektronicznego głosowania wykryto pewne nieprawidłowości.

- W czasie głosowania system wychwycił pewną anomalię. Lawinowo zaczęła przyrastać liczba głosów na jeden ze zgłoszonych w budżecie obywatelskim projektów. Chodziło o budowę placu zabaw w dzielnicy Zagórze - mówi Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. - Na dodatek po pewnym czasie zaczęliśmy odbierać sygnały od mieszkańców, chcących zagłosować w budżecie obywatelskim, że nie mogą tego zrobić, bo system daje informację, że już zagłosowali - opowiada rzecznik.

Urzędnicy zgłosili sprawę do prokuratury, o czym podczas jednej z sesji Rady Miejskiej w Sosnowcu poinformował radnych prezydent Sosnowca. Wtedy postępowanie w tej sprawie wszczęła sosnowiecka prokuratura. Na początku prowadzono je „w sprawie”. Śledczy analizowali dokumenty, przesłuchiwali osoby mogące pomóc wyjaśnić tę sprawę.

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anna Dziedzic

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.