Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Prywatne ambulanse są potrzebne. MSZ i UOKiK przeciwko planom Ministerstwa Zdrowia

Czytaj dalej
Fot. archiwum falck
Dorota Stec-Fus

Prywatne ambulanse są potrzebne. MSZ i UOKiK przeciwko planom Ministerstwa Zdrowia

Dorota Stec-Fus

Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów protestują przeciwko planom resortu zdrowia.

Od 1 lipca w Państwowym Ratownictwie Medycznym będą mogły funkcjonować tylko podmioty państwowe oraz spółki z większościowym udziałem Skarbu Państwa lub samorządu - przewiduje przygotowany przez resort zdrowia projekt ustawy. Dysponenci karetek nie będą już wyłaniani w drodze organizowanego przez NFZ konkursu, eliminującego najsłabszych, lecz wskaże je wojewoda.

Prywatne firmy mają dziś w swoich rękach 9,2 procent zespołów ratownictwa medycznego, z czego najwięcej, tj. 4,6 procent (138 ambulansów) należy do obecnej od 20 lat na naszym rynku medycznym duńskiej firmy Falck. Ministerstwo Zdrowia uważa, że od lipca co dziesiąta karetka będzie niepotrzebna.

W dalszej części tekstu przeczytasz jak pomysł komentują eksperci, urzędnicy i MSZ.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Dorota Stec-Fus

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

siix

DLA DOBRA SOCJALISTYCZNEJ OJCZYZNY- NIECH NIE BEDZIE NICZEGO- JAK MAWIAL KLASYK BIZNESU- A JARUS Z RADOSCIA PRZYTUPUJE

Choćby sprawa pediatrów. Nie ma ich zbyt dużo (nazywając rzecz po imieniu - jest wyraźny niedobór), przez co powinni się koncentrować na leczeniu DZIECI, natomiast młodzież powinni leczyć interniści (lub lekarze rodzinni). Tą granicą wieku nie powinno być 18 lat, lecz 14 (a najwyżej 15) - dawniej było 14, potem - gdy podstawówkę wydłużono z 7 do 9 klas -15 i gdy byli szkolni lekarze, to pediatra był w szkole podstawowej a w ponadpodstawowej - internista. Tak więc granicą wieku, do którego pacjenta leczy pediatra powinien być wiek normalnego (bez opóźnień ani przyśpieszeń) ukończenia szkoły podstawowej. 15-letnia dziewczyna napewno nie jest pod względem biologicznym dzieckiem.

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.