Rabka-Zdrój – miasto na cztery pory roku

Czytaj dalej
Fot. Piotr Kuczaj
Materiał informacyjny Gmina Rabka-Zdrój

Rabka-Zdrój – miasto na cztery pory roku

Materiał informacyjny Gmina Rabka-Zdrój

Odnowiony Park Zdrojowy, Tężnia Solankowa, Pijalnia Wód Mineralnych, Rabczańskie Bulwary z parkiem linowym i siłownią – w Rabce nie sposób się nudzić! Uzdrowisko położone w malowniczej kotlinie, u podnóża Gorców i Beskidu Wyspowego, to doskonałe miejsce zarówno na błogi relaks, jak i aktywny wypoczynek. Bogactwem Rabki są naturalne solanki, wykorzystywane głównie do leczenia schorzeń układu oddechowego i krążenia. Można tutaj znaleźć wszystko dla zdrowia, wypoczynku i urody.

Park Zdrojowy – tutaj odpoczniesz

Sercem miejscowości jest wspaniale odnowiony Park Zdrojowy – wymarzone miejsce relaksu. W pobliżu źródła „Helena” znajdują się ogólnodostępna i bezpłatna Tężnia Solankowa i Pijalnia Wód Mineralnych. W parku można aktywnie spędzić czas, korzystając z urządzeń sportowych, kortów tenisowych, placów zabaw, a także Skate Parku i miasteczka komunikacyjnego.

Rabczańskie Bulwary – odpoczywaj aktywnie

Najnowszą atrakcją są Rabczańskie Bulwary z traktem pieszym i ścieżką rowerową. Spacerowicze mają możliwość skorzystania z nowych tężni solankowych, a dla potrzeb wodolecznictwa udostępnione zostanie oczko wodne, rzeczka wodna oraz wodospad. Rekreację zapewnią natomiast: ścianka wspinaczkowa, park linowy, siłownia zewnętrzna i boisko do siatkówki plażowej.

Rabka przez cały rok

Zapraszamy całe rodziny do Rabki-Zdrój przez cały rok! Są tu doskonałe warunki do leczenia, wypoczynku i rekreacji oraz różne atrakcje, więc każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, ul. Parkowa 2, 34-700 Rabka-Zdrój, tel. 182692000, www.rabka.pl, urzad@rabka.pl

Materiał informacyjny Gmina Rabka-Zdrój

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.