Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Sędzia, który sam na siebie doniósł po procesie złego Wilka

Czytaj dalej
Fot. Przemek Świderski
Szymon Zięba

Sędzia, który sam na siebie doniósł po procesie złego Wilka

Szymon Zięba

Samo stwierdzenie, że łamana jest konstytucja, dzisiaj wystarczy, by natychmiast zarzucić nam uprawianie politycznej gry - mówi gdyński sędzia Piotr Jędrzejewski, który sam na siebie doniósł rzecznikowi dyscyplinarnemu.

Czuje pan, że znalazł się po jednej ze stron „światopoglądowej”, politycznej barykady, dzielącej w tej chwili Polskę?

Na mojej barykadzie znajduje się obrona prawa i niezawisłych sądów. Oczywiście, pewnie wielu ludzi uważa, że sądy są niesprawiedliwe, że są nierychliwe, że nic dobrego ich w tych sądach nie spotka. Jednak ja znam wiele osób, wielu sędziów, którzy wykonują swój zawód w sposób rzetelny. I w ich imieniu postanowiłem zabrać głos, biorąc chociażby udział w organizacji milczącego protestu (w ten sposób sędziowie wyrazili niezadowolenie dla reformy sądownictwa - red.) podczas wizyty wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka w Gdyni. Na pewno jednak nie stoję po stronie sporu politycznego.

Ale umieszczenie pana na liście sędziów wolności, którą przygotowała publicystka „Polityki” Ewa Siedlecka, po pewnej stronie pana sytuuje. Doniósł pan na siebie do rzecznika dyscyplinarnego, wskazując, że symulacja rozprawy, w której brał pan udział, a którą przygotowano dla dzieci, i w której odbył się sąd nad Wilkiem z „Czerwonego Kapturka”, może „uchybić godności sędziego”.

Umieszczenie mnie na tej liście było dla mnie sporym zaskoczeniem, nie zabiegałem o to. Nie uważam, żeby taka jednorazowa akcja, ten wspomniany przez pana samodonos, uprawniała do traktowania mnie jako jednego z sędziów, który stanowi, czy wyznacza kręgosłup moralny wymiaru sprawiedliwości.

[b]

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Szymon Zięba

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.