Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Łukasz Gazur

Stary Teatr. Repertuar zostaje, aktorzy nie

Na razie "Wesele" w reżyserii Jana Klaty pozostało w repertuarze Fot. Andrzej Banaś Na razie "Wesele" w reżyserii Jana Klaty pozostało w repertuarze
Łukasz Gazur

Narodowy Stary Teatr podał repertuar na styczeń - pierwszy przygotowany przez nową dyrekcję krakowskiej sceny. Rewolucji w nim nie będzie - w odróżnieniu od zespołu aktorskiego, z którego odchodzą rozpoznawalne twarze. I trafiają na najważniejsze polskie sceny.

W repertuarze na styczeń pozostają najbardziej znane spektakle powstałe za czasów poprzedniego dyrektora krakowskiej sceny narodowej Jana Klaty. To m.in. „Wesele” i „Wróg ludu” w jego reżyserii, „Bitwa warszawska” i „Triumf woli” Moniki Strzępki, „Kosmos” Krzysztofa Garbaczewskiego, „Płatonow” Konstantina Bogomołowa. Do tego powraca „Rodzeństwo” Krystiana Lupy, od wielu miesięcy nieoglądane na deskach tej sceny. W planach jest jedna premiera - „Dom Bernardy A.” według Federico Garcia Lorki w reż. Alejandro Radawskiego. tu pikanterii sprawie dodaje fakt, że w obsadzie pojawiła się tylko jedna aktorka Narodowego Starego Teatru - Ewa Kolasińska. Dwie inne bowiem zrezygnowały z roli. Obsadę uzupełniono więc aktorką „Groteski” Iloną Buchner, a także studentkami Akademii Sztuki Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (dawniej PWST): Aleksandrą Nowosadko, Mają Wolską, Aliną Szczegielniak.

Czytaj dalej, a dowiesz się czy zespół aktorski jest największą niewiadomą Teatru Starego. Kto już złożył wypowiedzenia? Jak sprawę komentuje Anna Hruszka z działu PR?

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Łukasz Gazur

Komentarze

8
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Krytyk

A cóż jest ekscytującego w tym, że aktorkę zastąpi inna aktorka? Młodzi absolwenci powinni grać w teatrach, nie zaś podawać kawę w kawiarniach przy Rynku, nieprawdaż?

Krytyk

A cóż jest ekscytującego w tym, że aktorkę zastąpi inna aktorka? Młodzi absolwenci powinni grać w teatrach, nie zaś podawać kawę w kawiarniach przy Rynku, nieprawdaż?

Krytyk

A cóż jest ekscytującego w tym, że aktorkę zastąpi inna aktorka? Młodzi absolwenci powinni grać w teatrach, nie zaś podawać kawę w kawiarniach przy Rynku, nieprawdaż?

Teatroman

No i dobrze, komu się nie podoba, fora ze dwora, niech sobie kodziarstwo założy własny teatr. Gorszego chłamu niż za klaty i tak sie nie da zrobic.

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.