Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Strasburger. Ponad trzydzieści lat spędził u boku tej samej ukochanej kobiety

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki
Paweł Gzyl

Strasburger. Ponad trzydzieści lat spędził u boku tej samej ukochanej kobiety

Paweł Gzyl

Pochodzi z niemieckiego rodu, który dawno temu osiadł nad Wisłą. Choć chciał zostać marynarzem, zdecydował się na aktorstwo. Sławę przyniósł mu przede wszystkim serial „Polskie drogi”. Dzisiaj kojarzymy go jako prowadzącego telewizyjną „Familiadę”.

Od kiedy pięć lat temu zmarła jego żona, wydawało się, że nikt nie zastąpi pustki, jaka powstała w jego życiu. Tymczasem okazało się, że może być inaczej. Od kilku miesięcy aktor zaczął pojawiać się publicznie z piękną blondynką u boku. Media od razu odkryły, że to Małgorzata Weremczuk. Para poznała się wiele lat temu, kiedy jeszcze żyła żona prowadzącego „Familiadę”. Małgorzata jest z zawodu promotorką i pomagała rozkręcać działalność jednej z warszawskich restauracji, w której bywali Strasburgerowie.

Kiedy żona aktora zmarła, Weremczuk zajęła się jego prywatnymi i zawodowymi sprawami. Los chciał, że w tym samym czasie zaczęło się sypać jej małżeństwo. Mimo prób ratowania związku, w zeszłym roku doszło do rozwodu. Wtedy Karol i Małgorzata zbliżyli się do siebie - i zakochali w sobie. Dziś para mieszka już razem - i co najciekawsze pozostaje otwarta na posiadanie potomstwa, choć 71-letniego aktora dzieli od obecnej wybranki aż 38 lat różnicy.

- Mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że jesteśmy z Małgosią szczęśliwi. Każde z nas przeszło długą drogę, na której los stawiał nam życiowe zakręty i to nas połączyło. Dziś wiem, że z Małgosią mogę stworzyć nowy, prawdziwy, budowany od fundamentów, ciepły dom - deklaruje Strasburger w „Na Żywo”.

***

Jak sugeruje nazwisko, przodkowie Karola Strasburgera wywodzą się z Niemiec. Pod koniec XVIII wieku jego przodek przybył z Freibergu w Saksonii do Warszawy z dworem króla Augusta III Mocnego, u którego był podczaszym, czyli zajmował się trunkami. Wśród protoplastów aktora był też kasztelan zamkowy na Mokotowie, dyrektor kopalń węgla czy profesor botaniki.

Czytaj więcej i dowiedz się:

 • co odwiodło Strasburgera od zostania marynarzem?
 • kiedy aktor na scenie otarł się o śmierć? 
Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.