Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Przemysław Franczak

Sylwia Jaśkowiec znowu zdobywa swój Mount Everest

Mistrzostwa świata w Falun, 2015 rok. To był najlepszy czas w dotychczasowej karierze SylwiiJaśkowiec. Razem z Justyną Kowalczyk zdobyła brązowy med Fot. Paweł Relikowski Mistrzostwa świata w Falun, 2015 rok. To był najlepszy czas w dotychczasowej karierze SylwiiJaśkowiec. Razem z Justyną Kowalczyk zdobyła brązowy medal
Przemysław Franczak

Gdyby nakręcić o niej film, wielu uznałoby scenariusz za zbyt naciągany i nieprawdopodobny. Sylwia Jaśkowiec, 31-letnia narciarka z Osieczan, w życiu sporo przeszła, ale wciąż biegnie. Prosto do PjongCzangu. Do rywalizacji wraca po prawie dwuletniej przerwie. - Trema będzie jak u młodej zawodniczki - śmieje się.

- Igrzyska w PjongCzangu: tak daleko czy tak blisko?

- W linii prostej czy życiowej?

- Sportowej.

- Przygotowania nie są łatwe, bo kolano ciągle ma coś do powiedzenia. Podczas treningów czasem muszę odpuszczać lub szukać półśrodków. Gdybym więc z tej perspektywy patrzyła na drogę do Korei, to wiem, że jest trudna, kręta i daleka. Jestem jednak sportowcem, a sfera marzeń i potrzeba ich realizacji są u nas bardzo mocno rozwinięte, więc wierzę, że pojadę. Pod warunkiem, że nogi poniosą.

- Można spojrzeć też na to tak - jest blisko, bo jeszcze rok temu, gdy dopadła Panią kolejna poważna kontuzja, kolana właśnie, sprawy wcale różowo nie wyglądały.

- No tak, jedna operacja, druga operacja... Patrząc jednak na to, co jest tu i teraz, to powrót do pełnej sprawności nie jest taki łatwy. W czasie przygotowań musiałam bardzo uważać na to kolano, potrzeba było bardzo dużego sprytu, żeby idealnie wycyrklować z obciążeniami. Nie zawsze to się udawało, a co się z tym wiąże - na pewno nie mogłam trenować tak, jak bym chciała. Moja forma w tej chwili to jeden wielki znak zapytania.

W pozostałej części tekstu przeczytasz:

 • Czy w trudnych chwilach nie kiełkował w jej głowie żaden plan B?
 • Z czego bierze się jej siła i spokój?
Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Przemysław Franczak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.