Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Tomasz Drabek: Łatwiej być Borutą niż lekarzem

Czytaj dalej
Fot. Legendy Polskie. Allegro/legendy.allegro.pl
A. Król, S. Kamczyk

Tomasz Drabek: Łatwiej być Borutą niż lekarzem

A. Król, S. Kamczyk

Aktor z Bielska-Białej w serialu „Diagnoza”, kręconym w Rybniku, gra ginekologa. Drabek - Boruta z „Legend Polskich” mówi, że gdyby diabeł miał żonę, byłby pantoflarzem.

W serialu „Diagnoza” gra pan rybniczanina, lekarza Tomasza Wolskiego. Pochodzi pan z Bielska. Blisko. Bywał pan wcześniej w Rybniku?
Dopiero drugi raz jestem w tym mieście. Pierwszy raz byłem tu, kiedy kręciliśmy zdjęcia do pierwszego sezonu „Diagnozy”. Rybnik poznaję dzięki serialowi.

To co pan powie żonie o Rybniku po powrocie do domu?
Że jest tu strasznie zimno i leje. (śmiech) Rybnik, który oglądam w serialu, robi na mnie wrażenie. Szczególnie rybnickie plenery.

Tomasz Drabek: Łatwiej być Borutą niż lekarzem

To może pan być teraz trochę rozczarowany. Dziś wokół zrobiło się bardzo szaro…
Mimo tych chmur wiem, że są w Rybniku piękne miejsca i to, co widzimy w „Diagnozie”, nie jest efektem postprodukcji.

Wraca pan do Warszawy, czy zajrzy na chwilę w rodzinne strony?
Korzystając z tego, że jestem na południu Polski, chcę na parę dni pojechać do Bielska i odwiedzić rodzinę.

Gdyby serial powstawał w Bielsku, przydałaby się miastu taka reklama?
Myślę, że tak, tego typu serial byłby świetną promocją dla każdego miasta. Jako bielszczanin kocham moje rodzinne miasto i uważam, że jest najpiękniejszym miejscem na ziemi. Ale pewnie nie jestem obiektywny.

Jak się pan przygotowywał do roli ginekologa?
Obserwowałem operacje. Skupiłem się na technice chirurgicznej, ponieważ kręciliśmy kilka scen z cesarskim cięciem. Oglądałem filmy, żeby dowiedzieć się, jak taka operacja przebiega. Muszę przyznać, że był to dla mnie spory szok, nie byłem w pełni świadomy, jak to wygląda w rzeczywistości.

W dalszej części artykułu: 

 • Trudniej być ginekologiem czy diabłem Borutą?
 • Jak to jest grać z żoną?
Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

A. Król, S. Kamczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.