Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Artur Bogacki

W ubiegłą zimę walczyła o życie. Teraz Karolina powalczy o medal

W ubiegłą zimę walczyła o życie. Teraz Karolina powalczy o medal
Artur Bogacki

Jest harda. Jak na prawdziwą góralkę przystało. Dlatego koszmarny wypadek i śpiączka nie zakończyły jej kariery. Karolina Riemen-Żerebecka nie tylko zawalczyła o zdrowie, ale wróciła do zawodów. Po co? Bo narty to cały jej świat. A ona nie zamierza tego świata stracić

Był 2017 rok. Połowa marca. Może chciałaby tę datę zapomnieć, wymazać z pamięci, może wcale nie? Tragiczny wypadek na narciarskiej trasie przeciął szybko jej karierę. Ale nie tylko karierę. Polska narciarka Karolina Riemen-Żerebecka musiała zawalczyć o życie.

To był trening przed najważniejszym występem w sezonie - mistrzostwami świata w hiszpańskim ośrodku Sierra Nevada. Riemen-Żerebecka podczas próbnego przejazdu przewróciła się, uderzając mocno głową o podłoże. Straciła przytomność. Przetransportowano ją helikopterem do szpitala, gdzie - ze względu na uraz czaszkowo-mózgowy - utrzymywano ją w stanie śpiączki farmakologicznej. Jej stan lekarze określili jako ciężki, ale stabilny.

Rokowania nie były złe. Pojawiła się nadzieja, ale myśl, że coś może pójść nie tak, wcale nie zniknęła. Po tygodniu zawodniczkę wybudzono ze śpiączki. W kwietniu mogła wrócić do Polski, gdzie czekała ją żmudna rehabilitacja i ciężka walka o odzyskanie sprawności. Karolina miała problemy ze wzrokiem i mową. Wciąż niesprawna była prawa ręka. O ściganiu i medalach musiała zapomnieć.

Czytaj więcej, a dowiesz się:

 • Riemen-Żerebecka od początku rehabilitacji miała w głowie jeden cel. Jaki?
 • W jakiej kondycji jest Riemen-Żerebecka?
Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Artur Bogacki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.