Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Helena Wysocka

Piotr Ż. zabił dzieciom ojca. Bagnetem! Mówi, że się bronił

Piotr Ż. na ławie oskarżonych suwalskiego sądu siedział ze spuszczoną głową. Mówił, że żałuje tego, co zrobił, prosił o uniewinnienie. Niebawem okaże Fot. Helena Wysocka Piotr Ż. na ławie oskarżonych suwalskiego sądu siedział ze spuszczoną głową. Mówił, że żałuje tego, co zrobił, prosił o uniewinnienie. Niebawem okaże się, czy uda się przekonać sąd, że zabił człowieka w obronie własnej. Jeśli tak, wróci do dzieci, którym odebrał ojca. - Nie będzie miał łatwego życia - mówią sąsiedzi. - Sierotom trudno będzie mu wybaczyć.
Helena Wysocka

Ma 32 lata i krew na rękach. Bo mężowi swojej konkubiny zadał śmiertelny cios bagnetem. Ale twierdzi, że nie chciał nikomu zrobić krzywdy, że nie atakował, a tylko się bronił.

Suwalski sąd okręgowy nie dał Piotrowi Ż. wiary. Ocenił, że cios był zadany podstępnie. Na dodatek nie zwykłym nożem kuchennym, lecz bojowym, który służy do zabijania. Dlatego, w ocenie sądu, trudno przyjąć, że oskarżony działał w obronie własnej. A jeśli nie, to musi spędzić za kratami dziesięć lat.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in:

  • Jak doszło do tej tragedii
  • - Działał w obronie własnej - przekonuje adwokat.
Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Helena Wysocka

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ja

"Suwalczanin wraz z kolegą wbiegli do mieszkania Piotra Ż. i pytając „co tutaj się dzieje?” wdał się z nim w bójkę"
"- Został zaatakowany nie przez jedną, a dwie pijane i agresywne osoby''. Ciekawe czemu prokuratura nie zamknęła Aleksandra P na 48 godz.do wyjaśnienia sprawy,przecież też uczestniczył w bójce .Własnie takie łuki są aktach prokuratora i notatkach policji. Tak własnie się dzieje jak się ma znajomych który pracują policji lub prokuraturze.
Druga sprawa logicznie myśląc jak by ktoś wtargnąłby się do waszych mieszkań lub domów ,2 pijanych napastników to wy ludzie byście czekali żeby was zabito czy byście się bronili co pod ręka popadło .Tu niestety padł nóż pod ręką a nie patelnia.

ja

"- Siedzieliśmy w pubie, spożywaliśmy alkohol - opowiadał podczas procesu Aleksander P., jeden ze świadków tragedii. - Wypiliśmy po kilka kieliszków wódki".A pani prokurator twierdzi ze Aleksander P . był trzeźwy to jednak nie był trzeźwy bo sam do tego się przyznał.

plus.polskatimes.pl

Wakacje 50% taniej!

Wakacje 50% taniej!

27,50 55,00

Zabierz ze sobą prenumeratę cyfrową na wakacje! Polskatimes online oraz w wersji PDF na 90 dni 50% taniej! Tylko do 3 lipca!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.