Wieliczka? Tu Byłem!

Czytaj dalej
.

Wieliczka? Tu Byłem!

.

Kopalnia Soli „Wieliczka” – magiczne miejsce, które odwiedza się trzy razy w życiu. Nic dziwnego – niezwykłe widoki, majestatyczne wyrobiska i niekończące się solne korytarze zapierają dech w piersiach. Większość z nas wraca tu nawet kilka razy w życiu. Dlaczego?

Czy pamiętacie, jak podczas pierwszej wycieczki do Kopalni Soli „Wieliczka” próbowaliście smaku prawdziwej soli i z zachwytem spoglądaliście na solny żyrandol w Kaplicy św. Kingi? Później – wraz z grupą rówieśników – ustawiliście się do wspólnego, szkolnego zdjęcia. Wszyscy mamy taką fotografię – i wszyscy zerkamy na nią z sentymentem. Gdy wspominamy niezwykłe podziemia wielickiej kopalni, chcemy do nich powrócić – z rodziną, dziećmi, a w końcu wnukami. Co sprawia, że Kopalnia Soli „Wieliczka” przyciąga nas na tylu etapach życia?

Szkolna przygoda, którą zapamiętasz na całe życie

Dla wielu z nas wycieczka szkolna do Kopalni Soli „Wieliczka” to wyjątkowa przygoda, która pozostawia pozytywne wspomnienia na całe życie. Pamiętamy wędrówkę po niekończącym się solnym labiryncie Trasy Turystycznej, spotkanie z dobrym duchem kopalni Skarbnikiem i wspólne, klasowe zdjęcie w najsłynniejszej komorze wielickiej kopalni - Kaplicy św. Kingi.

Niezapomniana wycieczka z rodziną

Kilkanaście lat później pojawiamy się w Wieliczce ponownie. Tym razem w towarzystwie najbliższych nam osób – męża, żony, dzieci, którym chcemy podarować kawałek naszego narodowego dziedzictwa. Pragniemy przeżyć to jeszcze raz i doświadczyć na nowo piękna kopalni. Patrzymy na solne skały przez pryzmat naszych życiowych doświadczeń, zadajemy pytania dotyczące historii Wieliczki i wydobycia soli kamiennej, chcemy się też dowiedzieć, jak powstały wyjątkowe rzeźby i płaskorzeźby z soli.

Odkryj wielicką kopalnię na nowo

Gdy znajdujemy w albumie zdjęcie z wielickiej kopalni i wspominamy, jak cudownie było powrócić tu z rodziną, chcemy przeżyć podziemną przygodę raz jeszcze. Ze wzruszeniem powracamy do wpisanej na Pierwszą Listę Dziedzictwa UNESCO dumy polskich królów, aby jeszcze raz podziwiać piękno kopalni, dotknąć 700 lat niezwykłej historii. Mamy nadzieję, że to miejsce pełne magii, które przedstawimy towarzyszącym nam często wnukom, pozostanie z nimi na lata i że – tak jak my – odwiedzą Kopalnię Soli w Wieliczce ponownie.

Jak zorganizować wycieczkę do Wieliczki?
Zadzwoń pod nr: +48 12 278 73 02 lub 12 278 73 66,
wyślij zapytanie na adres mailowy: informacja@kopalnia.pl
lub sprawdź na www.kopalnia.pl/wieliczkatubylem

.

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.