Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Zakonnica oburzona. Uczestnicy Białego Marszu są "za życiem", ale domu dla potrzebujących nie wsparli

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembiński
Mikołaj Woźniak

Zakonnica oburzona. Uczestnicy Białego Marszu są "za życiem", ale domu dla potrzebujących nie wsparli

Mikołaj Woźniak

Siostra Eliza Myk współtworzy dom pomocy społecznej w Broniszewicach. Na co dzień opiekuje się niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą. Na Facebooku napisała jak potraktowali inicjatywę budowy domu dla potrzebujących niektórzy uczestniczy Białego Marszu. I wywołała burzę.

Za Białym Marszem stoją osoby ze społeczności pro life [ang. za życiem], czyli przeciwnicy przerywania ciąży, a także zwolennicy usunięcia z obecnych przepisów zapisu o możliwości jego dokonania, kiedy dziecku po urodzeniu grozi niepełnosprawność czy choroba uniemożliwiająca samodzielne życie.

Tyle, że to właśnie niektórych uczestników Białego Marszu i innych manifestacji przeciwko aborcji dotyczył wpis na Facebooku siostry Elizy Myk.

To hipokryzja

– Od tych osób doświadczyłam osobiście niechęci do naszych domów dla niepełnosprawnych dzieci. Kiedy podjęłyśmy z siostrami walkę o budowę nowego domu, słyszałam, że to bez sensu. A kiedy mówiłam o trudnościach związanych z budową, słyszałam: „Masz to na własne życzenie”

– napisała siostra Eliza cytowana przez Wirtualną Polskę. - Te osoby w ogóle nie były poruszone, kiedy mówiłam, że nie możemy dopuścić, aby chłopcy byli pozbawieni po raz kolejny swojego domu. Jakby nie wierzyły, że może na takich dzieciach komuś zależeć. Chętniej stwierdzały, że budujemy ten dom dla własnej chwały, itp. a dziś publicznie opowiadają się za życiem. To się nazywa hipokryzja? - dodawała

Siostry dominikanki prowadzą zbiórkę na wyposażenie domu dla niepełnosprawnych chłopców. Na razie udało się zebrać 600 tys. z potrzebnych na wykończenie 1,4 mln złotych. Pomóc i przelać pieniądze można za pomocą strony internetowej www.domchlopakow.pl. Możliwe jest także przelanie pieniędzy tradycyjną drogą. Numer konta to 86 1090 1131 0000 0001 2301 4388. W tytule należy wpisać „Darowizna na Dom Chłopaków”, a adres to Broniszewice 91.

Dlaczego siostra Eliza Myk po jakimś czasie usunęła swój wpis z Facebooka? M.in. o tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Mikołaj Woźniak

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.