Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Zawiesza „Barwy szczęścia” i wyrusza do Londynu, by uczyć się aktorstwa

Czytaj dalej
Fot. Adam Guz
Paweł Gzyl

Zawiesza „Barwy szczęścia” i wyrusza do Londynu, by uczyć się aktorstwa

Paweł Gzyl

Izabelę Zwierzyńską telewidzowie pokochali jako Iwonę Pyrkę z „Barw szczęścia”. Aktorka opowiada nam o roli, którą gra od 11 lat i o swych planach na przyszłość.

Przenosisz się we wrześniu do Londynu. Z jakiego powodu?

Dostałam się do Royal Academy Of Dramatic Art. To szkoła aktorska, w której będę się uczyć przez najbliższy rok.

Skończyłaś niedawno Akademię Teatralną w Warszawie. Czego możesz się jeszcze nauczyć w Anglii?

Myślę, że bardzo dużo. To nie jest tak, że po skończonej szkole, zaczynamy grać i show-biznes nas pochłania. W Polsce to raczej mało popularne podejście, ale na świecie panuje przekonanie, że w aktorstwie powinno się uczyć cały czas, pomimo że pracuje się już w zawodzie. Mam 28 lat, na moim roku są osoby w tym samym wieku co ja lub starsze. Wierzę, że nauczymy się sporo nie tylko od naszych profesorów, ale również od siebie nawzajem. Zarówno nauczyciele, jak i studenci są bowiem z całego świata. Wspólnie stworzymy w ciągu roku 4-5 przedstawień, zwieńczonych spektaklem dyplomowym.

Czy to znaczy, że przez najbliższy rok nie będziesz występować w Polsce?

Na pewno nie będę grać w teatrze. Stałe role i spektakle nie wchodzą w grę. Jest jednak cień szansy, że będę tu co jakiś czas wpadać i angażować się w mniejsze projekty. Studia są bowiem bardzo intensywne - zajęcia mamy nawet w soboty i niedziele, a do tego sesje wyjazdowe. Zobaczymy jak będzie.

Twoi wielbiciele na pewno najbardziej są ciekawi czy znów znikniesz z „Barw szczęścia”.

Na razie zawiesiliśmy mój wątek w „Barwach szczęścia”. Nie mogę jednak jeszcze zdradzić dlaczego i jak. Widzowie zobaczą to dopiero jesienią. Jest to jednak otwarty wątek, co oznacza, że od czasu do czasu będę się pojawiać w serialu. Dotychczas nagraliśmy sporo materiału, który będzie emitowany, podczas kiedy ja będę studiować w Londynie. Zatem widzowie prawdopodobnie nie odczują tej przerwy.

Niedawno nie mogłaś pojawiać się w „Barwach szczęścia” bo byłaś na urlopie macierzyńskim. Jak czułaś się, kiedy nie mogłaś grać Iwony Pyrki?

Zawsze chętnie wracam na plan serialu, ponieważ ekipa, która przy nim pracuje, mile mnie wita. To trochę jak powrót do domu. Przerwa jednak dobrze mi robi. Pierwszy raz musiałam ją zrobić, kiedy studiowałam na pierwszym roku Akademii Teatralnej. Kiedy wróciłam na plan, spojrzałam świeżo na swoją rolę. Największą zmianę odczułam, kiedy pojawiłam się w serialu po porodzie. Nabrałam dystansu do siebie, do pracy i przestałam zwracać uwagę na błahe sprawy. Bardziej zaangażowałam się w rolę - i to było dobre.

Czytaj więcej i dowiedz się:

 • jakie momenty na planie "Barw szczęścia" były dla aktorki najtrudniejsze?
 • jak wspomina studia aktorskie? 
Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.