Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Monika Kowalczyk

Żyjąc między barwą a słowem

Wieczór należał do artysty, dumnego ze swego nowego dzieła Fot. Damian Radziak Wieczór należał do artysty, dumnego ze swego nowego dzieła
Monika Kowalczyk

Sztuka w wielu jej przejawach: malarstwo, muzyka i literatura to żywioł Wacława Jagielskiego. Czy można ożenić się z muzą? Jemu się to udało i tworzy z Beatą szczęśliwy i inspirujący związek.

- Tatusiu, czy jesteś szczęśliwy?

- O tak synku... jestem.

To słowa ze wstępu Wacława Jagielskiego do jego albumu z poezją pt. „Na styku szeptów”. Książka piękna, dopieszczona w szczegółach, długo przygotowywana.

Są w niej wiersze i ilustracje - obrazy artysty powstałe w ciągu kilkunastu ostatnich lat. Jedne w podróży, inne w pracowni, albo w domu przy stole, lub nad łóżeczkiem śpiącego synka.

Odsłaniają inny wymiar Wacława, gdy obrazy są pełne kolorów i ekspresji, wiersze są refleksyjne. Są w nich pytania o rzeczy ostateczne, przemijanie, miłość i śmierć.

„dni odeszłe

wrócą jeszcze

wystrugana łódka

w starej szopie

odpłynęła

ale kto wie...

przecież Ziemia kołem

się toczy”.

To z wiersza „Znajomemu”. Jagielski w swoich strofach nie szuka sensu, bo już go znalazł. Na wstępie umieszcza swoje credo, cytując słowa św. Jana Pawła II, że różnymi drogami biegnie ludzkie życie, ale wszyscy szukają szczęścia w miłości.

Podobne wyznanie powtórzył podczas wieczoru autorskiego w auli PWSZ, dawnym kinie „Krokus”. Przed liczną widownią powiedział o sprawach dla niego w życiu najważniejszych. O wierze w Boga, rodzinie i miłości do ukochanej żony Beaty. Wacław Jagielski ma to szczęście, że może uważać się za człowieka spełnionego. Jest dumny z trzech udanych synów. Jest ceniony jako malarz. Ma powiększające się grono odbiorców, a nawet kolekcjonerów.

Czytaj więcej i dowiedz się, jak sztukę Jagielskiego ocenił znany profesor oraz jak wyglądała praca i życie artysty. 

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Monika Kowalczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.